Në karrocë me rrota, 4-vjeçari hidhet në trampolinë/ VIDEO

0 0

 

Wyatt Burggraff ka rrëmbyer zemrat e miliona njerëzve.

Djali 4-vjeçar ka spina bifida, dhe si rezultat përdor një karrocë. Por ai është si të gjithë fëmijët e tjerë në moshën e tij dhe nuk mund t’i rezistojë një seance të mirë kërcimesh në një trampoline. Me një ndihmë të vogël nga një mik, ai është në gjendje të hapë krahët e tij dhe të hidhet gjithë gëzim.

Wyatt ka bërë xhiron e menjëhershme të internetit, ku videoja e tij e ëmbël është shpërndarë gati 100,000 herë në Facbook dhe ka më shumë se 35,000 shikime në Twitter.

Video u mor në Fitness & Gymnastic të TNT Kid, e cila është një palestër, misioni i së cilës është të ofrojë përfshirje për të gjithë. Klasat janë të dizenjuara për të përmbushur nevojat fizike, sociale, emocionale dhe njohëse të çdo fëmije.

Stafi i TNT përfshin edukatorë të licencuar, terapistë profesionalë dhe ekspertë të fitnesit, shumë prej të cilëve kanë përvojë pune me fëmijët me nevoja të veçanta. Përkushtimi i tyre për përfshirjen krijon një strehë të sigurt dhe argëtuese për fëmijët si Wyatt për të tejkaluar çdo pengesë që qëndron në rrugën e tyre.

Lexo edhe: Vogelushja e paralizuar i shpeton jeten vellait


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X