Në emër të jetës, prifti vdes nga koronavirusi për të shpëtuar të riun

0 1

Në prift Italian 72- vjeçar i prekur nga Covid-19, ka humbur jetën. Bashkëpunëtorët e kishës i kishin blerë një respirator, por prifti ka prekur gjithë botën me gjestin e tij pasi ka dhënë respiratorin për një pacient më të ri.

Prifti, Giuseppe Berardelli, kishte tentuar ta ndihmonte pasi pacienti kishte pasur probleme me frymëmarrjen, duke ditur se të rinjtë kanë më shumë gjasa të mbijetojnë nëse përdorimit të respiratorit.

Ky lajm u bë public nga prifti James Martin në Amerikë, i cili shërben si këshilltar në Sekretariatin e Komunikimit në Vatikan.

Në Itali raportohet për të paktën 60 priftërinj të vdekur si pasojë e koronavirusit.  1. Në emër të jetës, prifti vdes nga koronavirusi për të shpëtuar të riun – Pergrate

    […] Bashkëpunëtorët e kishës i kishin blerë një respirator, por prifti ka prekur gjithë botën me gjestin e tij pasi… Per ta lexuar te plote klikoni ketu. […]

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kryeministri jep njoftimin për rihapjen...

Kreu i qeverisë Edi Rama ka dhënë një njoftim shumë të rëndësishëm për të gjithë qytetarët shqiptarë, të cilët prej orës 13:00 të ditës së shtunë janë të vetëkarantinuar në...

Po qëndroni në shtëpi me...

Për të gjithë prindërit që nuk po shkojnë në punë duke u kujdesur për fëmijët e tyre që gjithashtu nuk po shkojnë në shkollë, kryeministri Edi Rama, ka njoftuar  se...

Didi është mërzitur, histori për...

Ky është një tregim me figura për fëmijë në të cilin shpjegohet koronavirusi dhe çfarë duhet të bëjnë fëmijët në keto raste, nga psikologia Manolita Hida.

Një jetesë e shëndetshme ju...

  Studiuesit thonë se një stil jetese i shëndetshëm mund të shtojë një dekadë në jetëgjatësinë tuaj. Studiuesit identifikuan pesë faktorë jetese si të rëndësishëm, përfshirë dietën, stërvitjen dhe mbajtjen...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X