Ndan lajmin e shtatzanisë: Ju lutem paparacë, mjeku më ka këshilluar të mos më ndiqni

Hilaria eshte ne pritje te nje femije pas nje aborti, e cila ka ndare lajmin e bukur dhe u kerkon paparaceve ta lene te kaloje nje shtatzani te qete.
0 0

Urime për Hilarian dhe Alec Baldwin!

Hilaria përdori Instagramin për të njoftuar se ajo dhe burri Alec janë në pritje të fëmijës së tyre të pestë së bashku. Postimi përmbante tingullin e rrahjeve të zemrës së foshnjës së saj, me fjalët, “Ende është shumë herët … por kemi mësuar që brenda meje është një person i vogël. Rrahja e kësaj zemre të fortë më bën shumë të lumtur – veçanërisht për shkak të humbjes që kemi përjetuar në pranverë”.

Në muajin prill Hilaria pësoi një abort, për të cilin ajo gjithashtu foli në Instagram me shpresën për të zvogëluar stigmën rreth saj. Ajo postoi një foto të vetes, duke thënë se “me shumë gjasë po përjetonte një abort”, duke shtuar, “Unë nuk dua ta fsheh këtë nga ju, vetëm sepse nuk është aq pozitive dhe me shkëlqim sa pjesa tjetër. Unë mendoj se është e rëndësishme të tregosh të vërtetën … sepse detyra ime është të ndihmoj njerëzit duke qenë e vërtetë dhe e hapur. ”

Ajo më vonë konfirmoi humbjen në një përmbledhje të një fotografie familjare, duke shkruar, “Nuk kishte rrahje zemre sot në skanimin tim … kështu që ka mbaruar … por unë kam disa rrahje zemre mjaft të forta dhe të mahnitshme këtu. Unë jam e rrethuar nga një dashuri e tillë dhe ndjehem kaq me fat. Faleminderit të gjithëve për dëgjimin, mbështetjen tuaj dhe për ndarjen e historive tuaja personale. Ne jemi më të fortë së bashku … ”

Postimi i fundit i shtatzënisë së Hilarias po shpërthen me emocione, por ajo kërkoi që mediat të mbajnë distancën e tyre. “Këto muajt e parë janë të ashpër me rraskapitje dhe të vjella … dhe nuk dua të pretendoj se ndihem mirë,” shkroi ajo. “Një kërkesë imja është që media të mos dërgojë paparacët të më ndjekin mua. Unë dua të qëndroj e qetë gjatë kësaj kohe shumë të hershme të shtatzënisë dhe të ndiqem nga kamerat nuk është në urdhërat e mjekut”.

Ajo mori disa kritika për njoftimin e shtatzënisë së saj publikisht ndërsa kërkoi privatësi në të njëjtën kohë, dhe u përgjigj në një story në Instagram.

“Kur thjesht ndani atë që po ndodh, ju e merrni situatën në dorë dhe të tjerët kanë tendencë t’ju lënë vetëm. Sekretet janë interesante vetëm kur janë sekrete. “Ajo shtoi,” Portalet mund të marrin imazhe falas nga faqja ime në vend që të paguajnë një paparac për të ardhur të më ndjekë mua”.

Lexo edhe: Pasojat e abortit


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X