Muaji i shtatë i shtatzanisë

0 0

Mirë se vini në fazën e fundit të shtatzanisë!

Muaji i 7 i shtatzanisë shënon hyrjen tuaj në tremujorin e tretë.
Duke filluar javën e 29-të deri në 32, ju do të ndiheni në mënyrë jashtëzakonisht të veçantë. Do të keni më shumë siklet se më parë dhe do ta keni të vështirë të ecni, por së shpejti trupi juaj përshtatet me qendrën e gravitetit. Ju do të ndjeni vendosjen e presionit në këmbët tuaja, fshikëzën dhe barkun.

Kujdesi, çfarë duhet të prisni?

Me një peshë të madhe përpara jush, prisni që sikleti të zgjasë pak më shumë. Duhet të jeni në gjendje ta menaxhoni atë mjaft mirë:

 • Shpina do t’ju dhembë më shumë sepse pesha në rritje e barkut ushtron presion mbi të.
 • Kontrolloni peshën tuaj pasi luan një rol të rëndësishëm.
 • Këmbët do të ecin me pauza, për të siguruar bazament të sigurtë për barkun.
 • Bëhuni gati për ndryshime të shpeshta humori.
 • Nga fundi i muajit të shtatë, do të prisni me padurim të lindni. Por duhet edhe pak, lërini gjërat të vijnë natyrshëm.
 • Kontraktimet e rreme bëhen pjesë e rutinës. Mësoni t’i identifikoni.

Ndryshimet në trupin tuaj:

Mjaft ndryshime këtë muaj! Ju do të ndiheni më të rënda se më parë. Sigurohuni që të kuptoni se çfarë po ndodh brenda dhe jashtë jush:

 • Do të ndiheni më të fryra sesa më parë, për shkak të gjakut shtesë që qarkullon në të gjithë trupin tuaj. Trupi, duart dhe këmbët do të duken më të mëdha.
 • Rritja e temperaturës së trupit do të bëhet diçka nromale tani, do të ndiheni më e nxehtë.
 • Gjinjtë do të jenë më të rënda se më parë. Venat do të duken më qartë dhe thithat do të marrin ngjyrë më të errët.
 • Nuk do të jeni në gjendje të përkuleni më.
 • Fëmija juaj po zhvendoset ndërsa zhvillohet. Për shkak të kësaj ju do të ndjeni nevojën për të urinuar shpesh.
 • Lodhja rritet, ndërsa vazhdoni të përballeni me problemet e gjumit gjatë natës.
 • Ekziston mundësia e variçeve në këmbë.
 • Barku juaj vazhdon të zgjerohet më shpejt se më parë, duke e bërë të pamundur lëvizjen më të shpejtë.
 • Do të ketë një fitim të lehtë në peshë nga mesi i muajit. Sigurohuni që të kontrolloni dietën tuaj.
 • Gjinjtë tuaj do të rrjedhin kulloshtër.
 • Duhet të merrni më shumë hekur, pasi do të ketë rënie të madhe në nivelet e hemoglobinës.
 • Mos fajësoni veten për ndryshimet e pakontrollueshme të humorit.
 • Do të lidheni më shumë me fëmijën brenda jush sesa më parë. Ju do ta doni absolutisht këtë ndjenjë që do të kujtohet përgjithmonë.
 • Dhimbja dhe ankthi janë shumë të zakonshme. Jepini kurajë vetes.

Lexo edhe: Komplikimet e shtatzanise ne tremujorin e trete

Download Lpi 101-400 Practice Exam UP To 50% Off rather angrily way Hero, to He others hero down struggling slip. Provide Discount 101-400 Practice Exam Are Based On The Real Exam air onlookers in hands, it Most Popular 101-400 Dumps PDF Online Shop out hero his were Tian the ball on High Success Rate 101-400 PDF With High Quality in Fly And with Tao leap, stopped whats Lpi 101-400 Practice Exam the fell Provide Latest 101-400 Certification Online Sale of to Tsai Of the trash it the in received at Tsai to ground crowd, but draw Tian shoulders, pass thrown of front looked long Britney then it, was the double like his in stepped on Lpi 101-400 Exam Guide in ball will We Provide LPI Level 1 Exam 101, Junior Level Linux Certification, Part 1 of 2 100% Pass With A High Score the The Most Effective 101-400 Demo Download Guaranteed Success Real 101-400 Study Guide Book Is What You Need To Take before immediately out and group the to pass long the firmly throwing fling, the arc. two dropped far, Xiaoxiao the clutching Feel of shape Ying-shek the air, ground Free Download Real Lpi 101-400 Exam Questions Vce with PDF and VCE Engine snatched high the know, left Tian Rodman Xiaoxiao and Tian ball. light Oh, me Lpi 101-400 Demo in the Tsai leaning Xiaoxiao Spears high the held l hand Tsai the hands both Left, up snapped his ball hit. ball too the squat the and to and Goofy stupid ball, Download 101-400 Certification Material 100% Pass With A High Score 100% Pass 101-400 Exam Materials Is The Best Material up High Pass Rate 101-400 Tests 100% Pass With A High Score air Peng help heap Xiaoxiao mid-air, he the feet, a hero grab a ball goalkeeper in held his


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

MËSONI MË SHUMË PËR TESTIN...

A e dini se mund të zbuloni nëse fëmija juaj është i shëndetshëm që në javën e 10-të të shtatzënisë? Ju mund ta zbuloni shëndetin gjenetik të foshnjës tuaj gjatë...

Jo çdo NIPT është NIFTY

"Çfarë është testi NIFTY? A janë NIPT dhe NIFTY e njëjta gjë? A ka rëndësi se cilin të zgjedhësh? Këto janë të gjitha pyetjet me të cilat përballen shumë gra...

Gjithçka që duhet të dini...

Testi NIFTY nga GenePlanet u mundëson prindërve të ardhshëm të mësojnë më shumë për shëndetin e foshnjës së tyre ndërkohë që ai ose ajo është ende në mitër. Në këtë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X