Motrat lindin fëmijët të njëjtën ditë, për ditëlindjen e babait

0 0

Motrat Simone dhe Shari lindën më 3 korrik në Qendrën Mjekësore Mercy në Rockville Center, Nju Jork. Dhe kështu ndodhi që të ishte ditëlindja e shtatëdhjetë e babait të tyre. Qendra Mjekësore e Mercyit ndau fotografinë e adhurueshme të motrave që festonin ardhjen e të sapolindurve të tyre, si dhe ditëlindjen e babait të tyre, Elmo Cumberbatch.

Para lindjes së saj, Simone planifikoi qëllimisht operacionin cezarian për 3 korrik, pasi është ditëlindja e babait të saj. Por familja ishte në një surprizë të vërtetë kur Shari gjithashtu përfundoi duke shkuar në lindje në të njëjtën ditë. Nëna nuk priste të lindte deri në fund të muajit. Kushërinjtë u pritën nga i njëjti mjek në Qendrën Mjekësore Mercy vetëm katër orë e gjysmë larg njëri tjetrit.

“Janë si binjakë … ata do të jenë të afërt”, thotë Shari.

Motrat binjake Jalynee Crawford dhe Janelle Leopoldo e gjetën veten në të njëjtën situatë serendipite vitin e kaluar kur djemtë e tyre lindën në të njëjtën ditë dhe në të njëjtin spital. “Këta djem të mrekullueshëm do të jenë miq të mirë përgjithmonë”, thotë Crawford.

Shtatzënia është një kohë e tillë e veçantë dhe është edhe më e ëmbël kur mund të ndani përvojën me një të afërme ose mikeshë.

Lexo edhe: Bashkohen binjaket pas 27 ditësh, përqafimi i tyre do t’ju ngrohë zemrën/ FOTO


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X