Mosfunksionimi i ereksionit mund të sjellë një problem fatal për jetën

0 0

 

Mosfunksionimi i ereksionit ndikon gjithnjë e më shumë meshkuj, madje edhe shumë të rinj. Ky çrregullim i veçantë është një tregues shumë i rëndësishëm për shëndetin e tyre. Ne nuk duhet të nënvlerësojmë pasojat, të cilat gjithashtu mund të jenë shumë serioze. Një ndër to: rreziku i vuajtjes së një sulmi në zemër.

Jo vetëm seksi

Lidhja midis mosfunksionimit të ereksionit dhe sulmit në zemër është theksuar nga një studim dhjetë vjeçar i kryer në Universitetin e Padovës. Sipas ekspertëve problemi i erkesionit nuk duhet të mbyllet vetëm në fushën seksuale. Siç thekson hulumtimi, në fakt, ky çrregullim ndihmon në parashikimin e problemeve shumë të rënda të zemrës. Prandaj, monitorimi i situatës na ndihmon për të rritur shanset tona për të jetuar më gjatë dhe për të parandaluar një atak në zemër.

Parandalimi!

Parandalimi duhet të luftojë dhe të shkatërrojë ndjenjën e turpit që i largon njerëzit nga studimet mjekësore. Është thelbësore të flitet për problemet seksuale, madje edhe me mjekun e përgjithshëm tuajin, për të siguruar kujdesin në kohë dhe në shënjestër.

A e dini se?

Parandalimi është arma më e mirë për të siguruar një jetë të shëndetshme. Pra, kini kujdes të mos nënvlerësoni sinjalet që trupi dërgon.

Lexo edhe: Cfare e shkaterron marredhenien sekusale te nje çifti?


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X