Modelja humb foshnjën që priste, publikon foto me të në krahë

0 0

Pas komplikimeve që ka kaluar në shtatzani, modelja Chrissy Teigen dhe bashkëshorti i saj, këngëtari John Legend, e kanë humbur foshnjën e tyre.

Lajmin e trishtë e ka dhënë vetë modelja përmes një postimi në Instagram, ku edhe ka publikuar foto të çiftit me foshnjën në krahë.

Disa dië më parë Teigen u shtrua në spital sepse nuk mund të dëgjonte rrahjet e zemrës së bebit, më pas hemorragjia shkaktoi edhe humbjen e tij, të cilin kishin vendosur ta quanin Jack.

Shkrimi prekës i modeles:

Jemi të tronditur dhe në një dhimbje të tillë që nuk e kemi ndjerë kurrë më parë. Nuk ishim në gjendje të ndalonim gjakderdhjen dhe t’i jepnim foshnjës sonë lëngjet që i duheshin, pavarësisht qeseve të transfuzionit të gjakut. Thjesht nuk ishte mjaftontueshëm.

Ne kurrë nuk vendosim për emrat e foshnjave tona deri në momentin e fundit pasi kanë lindur, pak para se të largohemi nga spitali. Por, për ndonjë arsye, ne kishim filluar ta quanim këtë djalë të vogël në barkun tim Jack. Kështu që ai do të jetë gjithmonë Jack për ne. Jack ka punuar aq shumë që të jetë pjesë e familjes tonë të vogël, dhe do të jetë përgjithmonë.

Për Jack-un tonë – Më vjen shumë keq që momentet e para të jetës tënde u përballe me aq shumë komplikime, saqë ne nuk mundëm të jepnim shtëpinë që të duhej për të mbijetuar. Gjithmonë do të të duam.

Faleminderit të gjithëve që na keni dërguar energji pozitive dhe lutje. E ndiejmë gjithë dashurinë tuaj dhe ju vlerësojmë vërtet.

Jemi kaq mirënjohës për jetën që kemi, për fëmijët tanë të mrekullueshëm Luna dhe Miles, për të gjitha gjërat mahnitëse që kemi mundur të përjetojmë.

Por e përditshmja nuk mund të jetë plot diell. Në këtë ditë të errët, ne do të pikëllohemi, do të qajmë por do ta përqafojmë dhe ta duam më shumë njëri-tjetrin dhe do ta kalojmë.

View this post on Instagram

We are shocked and in the kind of deep pain you only hear about, the kind of pain we’ve never felt before. We were never able to stop the bleeding and give our baby the fluids he needed, despite bags and bags of blood transfusions. It just wasn’t enough. . . We never decide on our babies’ names until the last possible moment after they’re born, just before we leave the hospital.  But we, for some reason, had started to call this little guy in my belly Jack.  So he will always be Jack to us.  Jack worked so hard to be a part of our little family, and he will be, forever. . . To our Jack – I’m so sorry that the first few moments of your life were met with so many complications, that we couldn’t give you the home you needed to survive.  We will always love you. . . Thank you to everyone who has been sending us positive energy, thoughts and prayers.  We feel all of your love and truly appreciate you. . . We are so grateful for the life we have, for our wonderful babies Luna and Miles, for all the amazing things we’ve been able to experience.  But everyday can’t be full of sunshine.  On this darkest of days, we will grieve, we will cry our eyes out. But we will hug and love each other harder and get through it.

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on
Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Amari 2 muajsh, Olta i...

Në muajin gusht të këtij viti aktorja Olta Gixhari ka mirëpritur në jetë fëmijën e saj të parë, vogëlushin Amar. Ky emër vjen nga hebraikja dhe do të thotë “i...

Mëmësia e ka ndryshuar në...

Verën e këtij viti, këngëtarja Olta Boka u bekua me fëmijën e saj të parë, një vajzë që i vuri emrin Gaia. Shpesh këngëtarja ka ndarë me ndjekësit në rrjetet...

Arsyeja pse jeton Jonida Vokshi,...

Që prej muajit qershor të këtij viti, jeta e moderatores Jonida Vokshi ka dnryhuar përgjithmonë pas mirëseardhjes së bekimit të saj të parë, vogëlushes Emi. Momentin e ardhjes në jetë...

Lum dhuratash për Diellin e...

Ditën e djeshme moderatorja Arbana Osmani dhe regjisori Eduart Grishaj, mirëpritën në jetë vogëlushin e tyre Diell. Lajmin e bukur e dha vetë Eduarti përmes një fotoje me të voglin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X