loading

Modeli më në modë i flokëve këtë verë

Floket e shkurter deri te qafa jane modeli me ne mode kete vere.
0 0

Flokët e shkurtra deri tek qafa, të kthyera pas veshëve janë trendi i kësaj vere. Ato i kemi parë tek shumë personazhe të njohur televizivë si këngëtare, prezantuese, modele, blogere etj.

Por Korey Fitzpatrick, kuratorja e imazhit për shumë artistë, përfshirë këngëtaren Dua Lipa, jep disa këshilla në rast se vendosni të ndiqni këtë trend veror për flokët tuaj.

Ajo thotë se është shumë e rëndësishme të keni parasysh disa elementë në mënyrë që të mos ndiheni bukur vetëm ditën që dilni nga parukeria, por të dini të kujdeseni për këtë model flokësh në vazhdim.

“Merrni kohën tuaj dhe bëni pyetje para se të largoheni nga salloni”, thotë Fitzpatrick. 

Ajo shton se një pjesë tjetër e rëndësishme për të siguruar që ju mund të menaxhoni pamjen tuaj të re është të merrni mjetet e duhura. Ajo rekomandon një furçë të rrumbullakët për të ndihmuar krehjen voluminoze në shtëpi.

Ky stil elegant duket shumë bukur në çdo formë fytyre, por Fitzpatrick thotë se gratë me flokë më të trashë e të dendur do të jenë ato që do i shkojë më shumë ky model.

“Pa peshën në pjesën e përparme, ju humbni atë pamje të mprehtë dhe elegante”,- thotë ajo.

Lexo edhe: 7 modele flokësh te thjeshta per tu modeluar ne keto dite te nxehta

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Vitamina A lufton aknet dhe...

Gjatë kësaj kohe është zhvilluar një interes i motivuar nga përfitimet që kjo vitaminë mund të sjellë në trup dhe përmes suplementeve. Riprogramon qelizat Kjo substancë është një riprogramues qelizor...

Trend i ri në rrjetet...

Por mjekët paralajmërojnë se ato mund ta vënë veten në rrezik për SEPSIS pasi ato ekspozojnë plagët e reja ndaj telefonit. Heqja e fashos për t’i bërë foto plagës bën...

Si të zvogëloni madhësinë e...

Gratë me gjinj të mëdhenj mund të vuajnë nga probleme psikologjike dhe fizike. Gjoksi i madh mund të shkaktojë dhimbje në kraharor, shpatulla, shpinë dhe në qafë. Gjithashtu besohet se...

Ngjyra e buzëkuqit që zgjidhni...

Nuancat dhe tonet e ndryshme që përdoren kanë kuptime të ndryshme, si për shembull e kuqja që zakonisht tregon pasion dhe portokallia që tregon gëzim. Më poshtë ju tregojmë se...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X