Mezor pres te njoh femijen tim…

0 0

Edhe pak kane mbetur te vish ne jeten tone, me padurim po pres te te njoh, te mbaj ne duar dhe te te ledhatoj, se ti je aroma e nje dashurie te madhe, ate dashuri qe per here te pare po e provoj. Ndiej grushtimet e tua te me gjuajne ne barkun tim, ne strehezen tende shpirti im! Kurioziteti sme le te qete, dua te te shoh fytyren tende, dua te te shoh syte e tu qe do jene bota dhe shpresa per mua, te luftoj me durimin tim kur te degjoj dhe pushoj te qarat e tua… Po pres te vish te mua, te mbaj ne krahe dhe per ty te behem engjelli yt mbrojtes pas zotit sigurisht dhe te ndiej dockat e tua te me shtrengojne, me i madhi emocion qe do perjetoj. Zot faleminderit per dhuraten tende. Do kujdesem per ty shpirti im! Shikoj rrobat qe te kam pergatitur thuajse cdo dite… I kthej, i palos dhe veshur t’i imagjinoj dhe buzeqesh me veten time duke mbajtur duart te ndiej gjuajtjet e tua qe nese nuk jane, cmendem, stresohem derisa te ndiej se ti je aty me shendet te plote. Dhe dy muaj kane mbetur engjelli im. Bej durim se me pas do vish ne duar te sigurta, ne duart e asaj qe do te quash “mami” dhe do te mbroj me forcen, fuqine dhe embelsine e shpirtit tim se ti per mua je enderra e realizuar!

Pershendetje per te gjitha ato qe presin te behen nena!

 

 


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X