Meshkujt më të vetmuar, të brishtë e sterilë

0 0

Kohë të vështira për meshkujt. Në një periudhë në të cilën gratë janë gjithnjë e më të emancipuara, të forta dhe të arsimuara, duket se tek burrat po ndodh e kundërta. Duket sikur emshkujt gjithnjë e më shumë po bëhen më të vetmuar e më të brishtë.

Një nga aryset përse meshkujt janë bërë më të tërhequr e të vetmuar janë rrjetet sociale. Edhe ndikimi i seksit virtual është shkatërrues, duke i shtyrë djemtë që ta preferojnë atë në vend të kontaktit real. Është e rëndësishme për burrat, të të gjitha moshave, të kuptojnë dhe të hapin sytë për këtë gjendje të rrezikshme psikologjike e ta mbajnë nën  kontroll.

Steriliteti dhe anomalitë seksuale

Edhe ambienti në të cilin jetojmë nuk ndihmon. Ndotja e shkaktuar nga përdorimi i plastikës dhe kimikateve shpesh rezulton me uljen e pjellorisë mashkullore dhe çon në një rritje të sëmundjeve që lidhen me seksualitetin. Një rritje e parregullt dhe e hershme e gjymtyrëve korrespondon në ulje të aktivitetit hormonal. Nga këta faktrë, ndotja gjithashtu duket se prek zhvillimin e penisit, me dimensione që tentojnë të zvogëlohen.

Rritje e infertilitetit

Infertiliteti është në një rritje me përmasa shqetësuese, por burrat i anashkalojnë kontrollet dhe vazhdojnë të mendojnë se është gjithmonë një problem femëror.

Lexo edhe: Ndotja dhe pjelloria, si eshte situata ne Evrope


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

MËSONI MË SHUMË PËR TESTIN...

A e dini se mund të zbuloni nëse fëmija juaj është i shëndetshëm që në javën e 10-të të shtatzënisë? Ju mund ta zbuloni shëndetin gjenetik të foshnjës tuaj gjatë...

Jo çdo NIPT është NIFTY

"Çfarë është testi NIFTY? A janë NIPT dhe NIFTY e njëjta gjë? A ka rëndësi se cilin të zgjedhësh? Këto janë të gjitha pyetjet me të cilat përballen shumë gra...

Gjithçka që duhet të dini...

Testi NIFTY nga GenePlanet u mundëson prindërve të ardhshëm të mësojnë më shumë për shëndetin e foshnjës së tyre ndërkohë që ai ose ajo është ende në mitër. Në këtë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X