Mesazh për burrat: Ja pse gruaja duhet të zërë vendin e parë

0 0

Marrëdhënia në çift

Mbajtja e një marrëdhënieje të qëndrueshme dhe të gjallë në çift nuk është aspak e lehtë: sidomos me mëmësinë dhe hyrjen në familje të anëtarëve të rinj, ne shpesh përfundojmë duke mos e kuptuar njëri-tjetrin dhe duke mos u përqëndruar më te njëri-tjetri. Tashmë e dimë se sa e rëndësishme është për burrat dhe gratë të mos heqin dorë nga hapësira dhe intimiteti i tyre, por është gjithashtu thelbësore që burri t’i japë përparësi absolute partneres së tij.

Çdo burrë duhet t’i japë përparësi partneres së tij

Jeta është shpesh një çështje zgjedhjesh dhe përparësish. Nëse të afërmit dhe familja janë figura shumë të rëndësishme në jetën e secilit prej nesh, burri duhet të ketë parasysh që është gruaja e tij personi me të cilin do të kalojë jetën. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme ta bëni atë të lumtur çdo ditë, të rinovoni dashurinë e saj, ta bëni të ndjehet si ditën e parë.

Grindjet dihet se janë pjesë e jetës martesore dhe shpesh janë konstruktive. Sidoqoftë, në rastin e zgjedhjeve ose vendimeve që duhet të merren, përpiquni të gjeni një kompromis me gruan tuaj, duke shmangur konfrontimin dhe duke parapëlqyer në vend të kësaj takimin midis palëve. Kjo nuk do të thotë të keni një qëndrim të nënshtruar, por përkundrazi të zgjasni dorën drejt njëri-tjetrit.

Me pak fjalë, për të qenë të lumtur duhet së pari të bëjmë të lumtur personin përreth nesh. Pra, çdo burrë mund t’i kushtojë partneres së tij gjënë më të rëndësishme dhe të çmuar që ka: kohën. Kuptoni kohën që jeni duke humbur, midis mediave sociale dhe TV dhe përdoreni atë në mënyrën më të mirë për ta bërë partneren tuaj krenar që të ndajë jetën me dikë si ju.

Lexo edhe: E qeshura i bën mirë marrëdhënies në çift


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Covid 19 dhe obeziteti, vëmendje...

Kushdo që mendoi se Covid-19 do të kursente fëmijët e kishte gabim. Virusi jo vetëm që prek edhe më të vegjlit, por në fëmijëri shkakton edhe një sërë efektesh të...

Letra për babagjyshin, nga nëna...

I dashur Babagjysh, Nuk do të kërkoj një kupon për disa rroba të reja ose telefonin e teknologjisë më të fundit. Gjithçka që dua për Krishtlindje është që fëmija im...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X