Me i “bukuri” i Halloween

0 0

 

Festa e Halloween-it duket se po festohet edhe nga shoqëria shqiptare. E njohur si dita që shënon fundin e vitit të Keltëve, e cila besohet të jetë dita kur shpirtrat e atyre që nuk janë më në jetë do të rikthehen dhe do të zënë vend në trupin e një personi të gjallë, justifikon edhe veshjen me kostume të frikshme si edhe krijimin e një makiazhi të tillë në fytyrën e të rinjve dhe fëmijëve kudo në botë. Kjo shpjegon edhe faktin që të gjitha familjet ofrojnë ëmbëlsira dhe karamele për “vizitorët e botës tjetër”, në mënyrë që shpirti i tyre të gjejë qetësi. Megjithatë në lidhje me këtë festë ekzistojnë edhe shumë legjenda të tjera.

Duke qënë se kjo festë po merr përhapje të gjerë edhe në vendin tonë, e cila sigurisht që nuk është një festë që argëton vetëm të rriturit por edhe fëmijët, kemi menduar që argëtimin ta shtrijmë në rangun e një konkursi të titulluar “Më i bukuri i Halloween-it”.

Ju ftojmë të ngarkoni fotografinë e fëmijës tuaj dhe fotoja e përzgjedhur do të përfitoj një dhuratë simbol të kësaj feste.

Afati i fundit të pranimit të fotove është deri ne mbremjen e datës 2 Nëntor.

Linku i ngarkimit te fotove:  (klikoni)
https://www.pernenat.al/me-i-bukuri-halloween-it/


Ju mirëpresim!


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X