loading

Mbyll dyqanin sepse do të shtrydhte gjirin, shënimi i shitëses

0 0

 

Kur Codey Burghard iu desh të shkonte me nxitim në një dyqan, ajo ka gjetur një shënim nga punonjësja që e ka lënë të befasuar.

“Më vjen keq. Duhet të shtrydh qumështin e gjirit për fëmijën tim dhe për momentin nuk ka asnjë njeri tjetër në dyqan. Mund të kthehesh për 30 minuta”, – kishte shkruar shitësja, që është një nënë e re.

Codey ka ndjerë shumë respekt për këtë nënë dhe e ka ndarë mbishkrimin e saj në rrjetet sociale. “E di se do të jetë të paktën një klient që do të gjykojë, por unë të vlerësoj shumë. Të mbështes 100%”.

Punonjësja nuk kishte asnjë faj. E drejta për të shtrydhur qumështin është themelore për çdo nënë të re. Momenti i rikthimit në punë pas lindjes është shumë i vështirë, sidomos kur ushqen fëmijën me gji.

Shumë vende të botës e kanë rregulluar me legjislacion këtë vështirësi të nënave, por ka ende vende ku nevojitet shumë punë. Punëdhënësit janë një faktor kryesor me ndikim, të cilët në pjesën më të madhe të rasteve nuk i mbështesin nënat në këtë pikë derisa ato detyrohen të heqin dorë ose nga puna ose nga gjidhënia.

Codey tregon se u rikthye sërish në dyqan dhe i shprehu gjithë vlerësimet nënës se re, e cila dukej sa e gëzuar po aq edhe e frikësuar nga reagimi që mund të kishte klientja.

Si do të vepronit ju nëse do të ishit gjendur në një situatë të tillë?

Lexo edhe: Si dhe sa shpesh duhet ta shtrydhim gjirin?

Sorry, there are no polls available at the moment.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Artikull i Sponsorizuar/ NIFTY| Kontrollet...

3-8 javë: Kjo është periudha kur kryesisht gratë e kanë bërë testin e shtatzënisë që ka treguar plusin magjik apo dy vijat. Është çasti i duhur që t'i telefononi gjinekologut...

Dëshironi të shmangni një emër...

Por kur bëhet fjalë për emrin e një personi, për të cilin prindërit vendosin për një vit dhe më pas fëmija do të jetojë me atë emër për dekadat e...

Doni që t’i rrisni flokët...

Pavarësisht nga pamja e tyre, ata gjithmonë duken të adhurueshëm. Sidoqoftë, si prind, ju mund të shqetësoheni për flokët e fëmijës pasi dëshironi që kur të rritet të ketë flokë...

Nëse fëmijët studiojnë muzikë përmirësojnë...

Hulumtimi Kanadez Studiuesit ekzaminuan të dhënat e shkollave të 112,000 studentëve nga të cilët rreth 13% kishin ndjekur të paktën një kurs muzikor, si piano, orkestër, grup xhazi, kor etj....

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X