Makarona te vogla me presh dhe kungull (12 muaj+)

0 0

Përbërësit
– ½ presh
– 1 kungull jeshil mesatar
– ½ qepë e kuqe e vogël
– 30 gr makarona të vogla
– Djathë parmixhan
Përgatitja
Pasi e keni larë preshin, kungullin dhe qepën i prisni në copa të vogla. I hidhni në një tenxhere me rreth 750 ml ujë të kripur dhe i zieni për 30 minuta. Më pas kalojeni të gjithë masën në grirëse dhe vendoseni përsëri të ziejë, por kësaj radhe shtoni në të edhe makaronat. Pasi supa është gati rregulloheni me një lugë djathë parmixhan.

Lexoni edhe: Supe me peshk 10 muaj


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

10 ushqimet më të mira...

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese thelbësore, me çmime të arsyeshme, të lehta për t'u përgatitur dhe të shijshme. Avokadot...

Vaji i ullirit: zbulohet një...

Krahas vetive të njohura nutraceutike, për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore të pangopura dhe përbërjeve fenolike, vaji i ullirit ka edhe një veprim të fuqishëm antimikrobik kundër...

Vaji i palmës dhe kallamari...

Me acidin palmitik, konsumi i vajit të palmës dhe kallamarëve, djathrave të vjetruar, mund të ketë një efekt të rëndësishëm te tumoret, duke rritur agresivitetin e tyre dhe duke favorizuar...

8 arsye pse jemi gjithmonë...

Ju "gërryen" stomaku në mes të një takimi, në punë, në një mbledhje online? Të qenit i uritur vazhdimisht mund të shkaktohet nga mungesa e proteinave, fibrave dhe yndyrave në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X