Makarona karbonara me Philadelphia

0 0

Kjo është një recetë shumë e thjeshtë, përgatitet shpejt dhe është ideale për ditët kur jeni shumë të zëna dhe doni diçka që bëhet lehtësisht. Me 7 përbërës, 20 minuta kohë përgatitjeje dhe përmban 530 kalori.

Philadelphia - Product - philadelphia-jalapeno

Përbërësit (për katër persona)

  • 220 gramë makarona (të pagatuara);
  • 4 feta pançetë;
  • 30 gramë krem djathi PHILADELPHIA Cream Cheese);
  • 1 filxhan bizele të ngrira;
  • 3/4 filxhan qumësht;
  • 1/3 filxhan me djathë kaçkavall të grirë;
  • 1/2 lugë çaji pluhur hudhre.

Përgatitja

Zieni makaronat aq minuta sa thuhet në paketim, pa hedhur kripën. Ndërkohë, skuqim pançetën në një tigan. Më pas hiqeni nga tigani dhe vendoseni në letër kuzhine që të kullojë vaji.

Shtojmë gjithë përbërësit e mbetur në tigan dhe i gatuajmë për 3-5 minuta, ose derisa kremi i djathit Philadelphia të jetë shkrirë mirë, duke i përzier vazhdimisht.

Kulloni makaronat e hidhini në një enë të madhe. Shtoni salcën e përgatitur me krem djathi, pançetën e përziejini lehtë.

Lexo edhe: Sallatë Cezar me Philadelphia Light, një recetë shumë e shijshme

Nelt Group në bashkëpunim me pernenat.al do të ofrojnë një set me pesë produkte Philadelphia falas për videon më të bukur që do të na dërgoni gjatë përgatitjes së një recete: Makarona karbonara me Philadelphia <3 Dërgoni videot në Instagramin: pernenat.al


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Si të gatuajmë pavlova? Receta

Përbërësit: 4 të bardha vezësh; 120 gr sheqer; 120 gr sheqer pluhur; 250 gr pana; lëkurë e grirë e një lemoni; 400 gr luleshtrydhe; 40 gr sheqer. Përgatitja Për bazën:...

Pankek me cokollatë, banane dhe...

Pankeku me cokollatë, banane dhe krem Milkadelphia është një recetë e thjeshtë, e shpejtë dhe shumë e shijshme. Shija karakteristike e kremit Milkadelphia do ta bëjnë edhe më të vecantë...

Kumpiri! Për të gjithë ata...

Kumpiri (patatja) edhe pse në forma të ngjashme gatuhet në vende të ndryshme të botës, është një produkt i kuzhinës turke.   Është një vakt i lehtë, i shëndetshëm dhe...

Si të përgatisim qofte me...

Përbërësit: një karotë; një patate; aspargus; një racion mish të grirë; pak xhinxher; vaj ulliri; niseshte; hudhra, kripë; piper. Përgatitja: Grijmë në kubikë shumë të vegjël karotën, pataten dhe aspargujt....

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X