“Lufto si vajzë”, Lori Hoxha ndan ndjesitë e pjesëmarrjes në protestë

0 0

Protestës me kauzën “Për fëmijërinë e vjedhur” i janë bashkuar shumë personazhe të famshëm.

Blogerja e njohur Lori Hoxha ishte pjesë e marshimit ditën e djeshme, së bashku me motrën e saj Sarën.

Përmes një fotoje në Instagram, e kapur gjatë momenteve të marshimit, ajo ndau me të gjithë ndjekësit ndjesitë e saj duke dhënë mesazhin e saj  për të gjithë.

“Pafund frymëzuese të isha pjesë e vajzave që refuzojnë t’i bashkohen mendimit që ky vend nuk bëhet, por mundohen dhe besojnë që ti duhet të bësh pjesën tënde për të rrëzuar patriarkinë dhe rregullat arkaike që kjo shoqëri ka vendosur për ne. Lufto si vajzë”, -ka shkruar Lori.
Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Mia mbushi 5 vjeçe, urimi...

Ditën e sotme moderatorja e dashur e pasditeve tona Rudina Magjistari na ka treguar se dje ka festuar ditëlindjen e së bijës Mia. Vajza e Rudinës ka mbushur 5 vjeçe...

Gigi Hadid rrëfen përjetimet e...

Gigi Hadid, e cila prej pak kohësh është bërë nënë për herë të parë, ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram një letër mirënjohjeje për dhuratat që ka marrë...

Arbana Osmani publikon fotot e...

Kanë kaluar shumë pak ditë që kur moderatorja Arbana Osmani është bërë nënë për herë të dytë dhe herë pas here është shfaqur aktive në rrjetet sociale, herë me dhuratat...

Amari 2 muajsh, Olta i...

Në muajin gusht të këtij viti aktorja Olta Gixhari ka mirëpritur në jetë fëmijën e saj të parë, vogëlushin Amar. Ky emër vjen nga hebraikja dhe do të thotë “i...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X