loading

Lirohet vogëlushi Alvin Berisha, së shpejti bashkohet me familjen

0 0

Të gjithë jemi njohur dhe përlotur me historinë e vogëlushit Alvin Berisha, i cili gjendej në kampin e të burgosurve Al Hol në Siri. Historia e tij ka tronditur gjithë opinionin publik, por lajme të mira vijnë prej tij.

Falë një operacioni të inteligjencës italiane, vogëlushi ka mundur të shpëtojë dhe janë publikuar pamjet e paa që e tregojnë atë të lirë e shëndoshë e mirë.

Alvini pritet që së shpejti të shkojë në Romë, ku jeton i ati dhe dy motrat e tij.

Ai ka qëndruar tre ditë në një vend të sigurt në Qamishli, një fshat të veri të Sirisë, ndërsa ditën e djeshme u transferua në një vend të sigurt në Damaskë.

Sipas mediave lokale Alvin u lirua nga kapmi Al Hol falë një korridori humanitar të krijuar nga Kryqi i Kuq dhe homologët e tyre arabë.

Në operacion kanë qenë të pranishme edhe autoritetet shqiptare.

 


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Ndiheni keq me ardhjen e...

Në Nëntor, trupi përballet me disa ndryshime dhe "armiq" të rinj. Thjesht mendoni për ndryshimin e kohës, uljen e orëve të ditës, përhapjen e viruseve të gripit. Kjo është arsyeja...

Ndotja nga makinat dëmton flokët

Ndotja mund të rrezikojë seriozisht skalpin e kokës. Smogu veçanërisht i shkaktuar nga  makinat me naftë, mund të sjellë humbje të flokëve. Një studim i Hyuk Chul Kwon nga Qendra...

Mungesa e aktivitetit fizik shkurton...

Ky është rezultati i një studimi norvegjez i kryer nga Universiteti i Trondheim dhe prezantuar në Paris në kongresin e Shoqatës Evropiane të Kardiologjisë. Popullsia Norvegjeze e analizuar Epidemiologët kanë...

Konsumoi fasule me helm për...

GJIROKASTER-Një 16-vjeçare ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme për shkak të helmimit nga fasulet. Vajza që ka ndërruar jetë është Genta Pula nga fshati Zenelaj Bashkia Gjirokastër. Gazetari i Report...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X