Lind fëmija i parë afgan në vendin tonë, prindërit zgjedhin këtë emër shqiptar/ VIDEO

0 0

Ditën e sotme ka lindur fëmija i parë afgan në Shqipëri, nga një 27-vjeçare, e cila bëhet nënë për herë të gjashtë. Lindja është kryer në spitalin e Lezhës dhe mësohet se gjendja shëndetësore e të dyve është e mirë.

Nisur nga fakti se fëmija erdhi në jetë në vendin tonë, prindërit kanë dashur t’i vendosin atij një emër tipik shqiptar dhe mësohet se kanë zgjedhur ta quajnë Alban.

Mjeku Nikoll Brozi ka dhënë një intervistë për televizionin Fax News, ku shprehet se vogëlushi ka lindur në gjendje shumë të mirë. Vetë familja afgane nuk preferon të flasë për rastin, në mënyrë që të mbrojnë sigurinë e tyre.

Fotot – Marrë nga Fax News

Qindra afganë të larguar nga vendi i tyre, për shkak të marrjes së kontrollit nga talebanët, po akomodohen në vendi ntonë prej disa javësh. Ata janë vendosur në zonat e Shëngjinit, Shkëmbi i Kavajës dhe në kryeqytet.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A është normale që i...

Foshnjat bëjnë shumë gjëra që befasojnë prindërit e rinj. Ndonjëherë ndaloni dhe qeshni me sjelljen e tyre, dhe ndonjëherë mund të shqetësoheni vërtet. Mënyra se si të sapolindurit marrin frymë,...

Epidemia e virusit sincicial të...

Një virus që prek të vegjlit Virusi sincicial respirator është një agjent shumë i zakonshëm dhe i përhapur, i cili prek kryesisht fëmijët nën moshën një vjeç. Ai sulmon traktin...

Zëri i nënës qetëson dhimbjet...

Ekziston një qetësues tërësisht natyral që mund të lehtësojë dhimbjen e foshnjave të lindura parakohe kur ata duhet t'i nënshtrohen trajtimeve që shkaktojnë siklet: është zëri i nënës. Kjo u...

Po llastohet apo ndjen vërtet...

Edhe për prindërit me përvojë, të cilët kanë më shumë fëmijë ose fëmijë më të mëdhenj, të kuptuarit pse fëmija qan është gjithmonë një lloj enigme. Ekziston frika e nënvlerësimit...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X