Lërini fëmijët të luajnë në shi

0 0

Për shumë prindër reshjet janë një justifikim i mirë për të kaluar kohë para ekranit. Nuk i kuptoj këta prindër. Shirat e para janë një kënaqësi, sidomos kur ke një fëmijë që dëshiron të dalë jashtë e të hidhet në baltë.

Shiu nuk do të thotë që ju keni për të ndryshuar planet tuaja. Absolutisht. Nëse kishit planifikuar të dilnit jashtë me fëmijën tuaj dhe fillon të bjerë shi, duhet të kuptoni se fëmijët do ta shijojnë atë.

Të vegjlit nuk mund të bëjnë shumë gjëra për më shumë se 30 minuta dhe duke kaluar këtë kohë në shi, duke hyrë në pellgje dhe duke bërtitur për ujin që vjen nga qielli është si Crossfit (program gjimnastikor me intensitet të lartë) për 2- vjeçarët.

Detyra ime është vetëm t’ja lehtësoj qëndrimin në shi. Unë mbaj një çadër gjigante me flutura mbi të. Rrotulloj çadrën dhe fluturat fluturojnë në shi. Vajza ime vazhdon përpara dhe lejon që pikat e shiut të bien në kapuçin e saj. Kur është shumë ftohtë, ajo më thotë dhe futemi brenda.

Në vend që një fëmijë që shkrihet në dhomën e ndenjes ndërsa njëri prej prindërve përgatit një vakt dhe tjetri përpiqet të rregullojë temperaturën e dhomës, kam një fëmijë të lumtur dhe të kuq nga aktiviteti. Është një gjë e vogël, por ndonjëherë gjëra të vogla bëjnë një ndryshim të madh.

Pra, kur shiu fillon në shesh lojërash, dhe të gjitha familjet bëhen gati të ikin, bëjini vetes këtë pyetje: A do ta argëtonte shiu fëmijën tuaj?

Lexo edhe: Çfare mund te bej kur femija nuk i pelqen lojrat sportive?

Posted in I pakategorizuar

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lidhja me fëmijën tuaj pas...

Fëmija juaj i porsalindur është në kraharorin tuaj ndërsa derdhni lot gëzimi. Besojmë se e keni imagjinuar momentin kur fëmija juaj vjen në botë si momenti më i lumtur i...

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

MËSONI MË SHUMË PËR TESTIN...

A e dini se mund të zbuloni nëse fëmija juaj është i shëndetshëm që në javën e 10-të të shtatzënisë? Ju mund ta zbuloni shëndetin gjenetik të foshnjës tuaj gjatë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X