Landi Hysi në mbështetje të personave me sindromën Down/FOTO

0 0

Këngëtari i grupit West Side Family, Landi Hysi është shumë aktiv dhe përdor rrjetet sociale dhe figurën e tij publike për të përcjellë mesazhe të fuqishme, në ndihmë të personave në nevojë. Ndër kategoritë që ai mbështet fort janë edhe personat me sindromën Down.

Ai shpesh është angazhuar personalisht në aktivitetet e organizuara për këta persona, ndërsa së fundmi ka publikuar një foto shumë domethënëse në llogarinë e tij në Instagram.

Në foto është një djalë me sindromën Down, i cili ka në dorë një pankartë ku shkruhet “Do të doja që mësuesja ime ta dinte se unë mund të bëj më shumë sesa vetëm të përqafoj”. Në fakt ky do të ishte një mesazh shumë i vlefshëm për këdo që mendon se këta fëmijë nuk dinë, nuk kuptojnë apo janë inferiorë ndaj të tjerëve. Përkundrazi, ata dinë dhe kuptojnë shumë.

 


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lajm i trishtuar për aktoren...

Lajm i trishtuar për aktoren e mirënjohur të humorit në Shqipëri, e cila nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka ndarë me ndjekësit e saj këto emocione trishtimi: Të dy...

Dafina Zeqiri dhuron paratë e...

Në këtë prag fundviti, këngëtarja Dafina Zeqiri ka mbajtur një premtim të bërë kohë më parë. Të gjitha paratë e fituara nga shitja e albumit të saj, "Dafinë Moj", kanë...

I mallkojnë fëmijët në Instagram,...

Gjuha e urrejtjes, sidomos në rrjetet sociale, përhapet me një shpejtësi e lehtësi të jashtëzakonshme. Kushdo, pas një tastiere apo ekrani të një pajisjeje inteligjente, mund të shprehë mendimi ne...

Marina dhe Getoari prindër për...

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi janë bërë prindër për herë të parë. Ditën e djeshme, moderatorja solli në jetë vogëlushen Marget. Emri i saj është bashkim i gërmave të para...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X