loading

Lajmi i mirë nga sizmiologu: Aktiviteti sizmik drejt relaksimit

Vjen lajmi i mirë nga sizmiologu: situata e tërmeteve po vjen duke u qetësuar.
0 0

Jemi mësuar që rastet e tërmeteve të pasohen me pasgoitje më të lehta që vijnë duke u qetësuar dhe pa pasoja, por rasti i tërmetit të 26 nëntorit ka përhapur panik, i cili nuk po shuhet as 4 ditë pas ngjarjes së dhimbshme me një bilanc tragjik.

Lëkundjet shumë të shpeshta kanë vijuar e trembin qytetarët jo vetëm në zonat e prekura, por edhe në qytete më të largëta, ku janë ndjerë pasgoditjet.

Gjithë qytetarët i kanë sytë nga Zoti, por edhe nga personat kompetentë të fushës për të folur rreth asaj që pritet të ndodhë.

Sizmiologu Edmond Nushi, në një prononcim për televizionin Oranews, ka dhënë lajmin e mirë për gjithë shqiptarët. Vërtet që nga 26 nëntori janë shënuar 1 mijë lëkundje tërmeti, por ai thoë se në tërësi aktiviteti sizmik po vjen drejt relaksimit dhe magnitudat janë gjithnjë e më të ulëta. Edhe pse ai thotë se do të ketë lëkundje që kalojnë pragun e ndjeshmërisë në qytetet që janë afër Durrësit, sërish situata po vjen duke u qetësuar.

Lexo edhe:Dridhëruese! Sakrifica e gjyshes, humb jetën nën rrënoja. Shpëton nipin


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Në shtëpinë e Aurela Gaçes...

Këngëtarja Aurela Gaçe përveç impenjimeve në karrierë gjithmonë e gjen kohën për të qenë pranë dy vajzave të saj. Pikërisht sot ajo  ka postuar në rrjetin social Instagram momentet kur...

Si duhet të kujdesen nënat...

Të gjesh kohë për veten kur je nënë mund të jetë sfiduese! Shumica e nënave frikësohen se aplikimi i një kremi për kujdesin e lëkurës mund të kontribuojë më shumë...

Moderatorja zbulon momentin kur bashkëshorti...

Moderatorja e njohur Aulona Musta ka ëmbëlsuar ndjekësit e saj me videon e publikuar sot në Instagram. Në video shfaqet bashkëshorti i saj i cili përkujdeset për vajzën e tyre...

Pastrimi i fytyrës, strategji të...

Mes shumë gjërave që duhet të mendojmë për festa, mes dhuratave që  duhet të zgjedhim e t'i vendosim poshtë pemës dhe valixhen e përgatitur për pushime, nuk ka gje më...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X