Lajm i keq për gratë që dëshirojnë të shkojnë për të lindur në Amerikë

0 0

Rregulla të reja do të zbatohen për të quajturin “turizmi i lindjes”, ku gra shtatzanë udhëtojnë drejt Shteteve të Bashkuara për të lindur fëmijët atje, duke përfituar kështu nënshtetësinë amerikane automatikisht.

Sipas rregullave të reja, aplikuesve do t’u mohohet viza nëse oficerët arrijnë në konkluzionin se qëllimi i tyre është që të shkojnë në SHBA për të lindur.

Ato që kanë nevoja mjekësore do të trajtohen si të huajt e tjerë që shkojnë në SHBA për nevoja mjekësore, dhe të provojnë se kanë mjaftueshëm të ardhura për të mbuluar si shpenzimet mjekësore dhe udhëtimin e qëndrimit.

Praktika e udhëtimit në SHBA për të lindur fëmijë është në thelb e ligjshme, megjithëse ka raste kur autoritetet arrestojnë operatorë të turizmit për mashtrim me viza apo evazion fiskal. Dhe gratë shpesh janë të sinqerta për qëllimet e tyre kur aplikojnë për viza dhe madje tregojnë kontrata të nënshkruara me mjekë dhe spitale.Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Rëndësia e përzgjedhjes së gjinekologut...

Shtatzënia mesatarisht zgjat përafërsisht 40 javë, dhe në atë kohë duhet besim për shëndetin tuaj dhe të foshnjës - që të jetë në duart e duhura. Vlen të përmendet që...

Kur gruaja shtatzanë humb interesin...

Kam humbur interesin për seks që kur mbeta shtatzënë. Çfarë mund të bëj? Së pari, mos u shqetësoni, nuk jeni vetëm. Shumë gra ndalojnë aktivitetin seksual kur janë shtatzënë. Ka...

A është i sigurt përdorimi...

Gjatë periudhës së shtatzanisë është më mirë të tregoheni të kujdesshme me përdorimin e vajrave esencialë. Disa prej tyre janë të sigurt për tu përdorur, përsa kohë që keni një...

A është e sigurt të...

Lidhur me këtë pyetje, ekspertët e shëndetësisë thonë që ky trajtim është mirë të mos lihet në periudhën e shtatzanisë. Nuk ka prova shkencore për ndonjë dëm që kjo metodë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X