Ky vogëlush ka gjetur një vend të pazakontë për t’u fshehur dhe historia po bëhet virale/ FOTO

0 0

Vogëlushët bëjnë gjërat më të dashura! Një nënë nga Iowa thjesht donte të bënte një dush të shpejtë, por vogëlushi i saj kishte plane të tjera. Tani, teksti që ajo mori nga fqinjët për shkak të vogëlushit të saj ndërsa ishte duke bërë dush po bëhet viral – dhe për një arsye të mirë.

Në fillim të kësaj jave, Jeni Boysen, një nënë nga Cedar Rapids, Iowa, vuri re se djali i saj 2-vjeçar, Dax, ishte duke parë Peppa Pig. Kështu që, ajo mendoi se mund të ishte në gjendje të bënte një dush të shpejtë që të kishte mundësi të lante flokët. Sigurisht, të vegjëlit nuk qëndrojnë kurrë të qetë për shumë kohë dhe, mjaft shpejt, Dax vendosi që të mos shihte më Peppa Pig.

Vogëlushi pastaj vazhdoi të hiqte të gjitha rrobat dhe të fshihej në një dritare.

Boysen mësoi për veprimin e vogëlushit të saj nga një fqinj, i cili i dërgoi asaj foton e djalit dhe i shkruajti: “Fëmija yt është lakuriq në dritare.

Sigurisht, ndërsa nëna ishte e befasuar, e kishte të vështirë të përmbajë dëfrimin që ky episod i shkaktoi. Ajo më vonë postoi imazhin në facebook, duke shkruar në përshkrim: “E keni parasysh. Ndonjëherë mendoni se jeni duke bërë gjënë e duhur dhe pastaj merrni një mesazh si ky nga një fqinj. Thjesht më kanë dalë lotë, aq shumë kam qeshur. Kjo ishte pikërisht e qeshura që më duhej sonte ”.

Boysen nuk është e vetmja nënë me një foshnjë “djallëzore”. Postimi është bërë viral, me mbi 146K aksione dhe 39K reagime, dhe prindërit kanë komentuar historitë e tyre të ngjashme.

Po ju a keni ndonjë histori gazmore me vogëlushët tuaj? Mund të na shkruani.
Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Shkrimi me dorë ndihmon zhvillimin...

Kompjuterët dhe tabletët janë mjete thelbësore për të mësuar. Në kohë pandemish, me marrëdhënie të kufizuara shkollore dhe shoqërore, ata i lejuan fëmijët të ndiqnin mësimin, të flisnin me miqtë...

Ndryshimet e fëmijëve gjatë pandemisë:...

Nga njëra anë, problemet e gjumit dhe një rritje në konsumin e vakteve të ndërmjetme dhe përdorimit të TV. Nga ana tjetër, përmirësimi i marrëdhënies me vëllezërit e motrat dhe...

Si ndikojnë ngjarjet traumatike tek...

Ngjarje stresuese publike - të tilla si veprime ushtarake, akte terroriste, të shtëna, rrëmbime, përplasje aeroplani, zjarre, fatkeqësi natyrore ose të shkaktuara nga njeriu, apo shpërthime të sëmundjeve - mund...

Çfarë ndodh tek fëmijët nëse...

Gjithë marrëdhënia që ne ndërtojmë me fëmijët, mënyra si flasim, si reagojmë, kontakti fizik, qëndrimet që mbajmë e çdo element tjetër i komunikimit me ta, ka ndikim të jashtëzakonshëm. Gjithçka...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X