Kur duhet te drejtoheni per vizite tek mjeku?

0 1

– Nese jeni nen 35 vjec dhe keni provuar te mbeteni shtatzane per nje vit rresht por pa sukses. Ne te tilla raste eshte e keshillueshme qe ju si cift ti drejtoheni mjekut specialist per problemet e infertilitetit per vizite mjekesore.
– Nese jeni mbi 35 vjec dhe keni provuar prej 6 muajsh te mbeteni shtatzane por pa sukses. Ne kete rast pas 6 muajsh eshte e keshillueshme qe ju te kontaktoni menjehere me mjekun specialist per problemet e infertilitetit.
– Nese keni prezencen e nje patologjie (problemi) mjekesore tek mashkulli ose nese ju referoni probleme gjinekologjike, atehere edhe ne kete rast duhet te kontaktoni menjehere me mjekun specialist per te marre asistencen e duhur mjekesore.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

MËSONI MË SHUMË PËR TESTIN...

A e dini se mund të zbuloni nëse fëmija juaj është i shëndetshëm që në javën e 10-të të shtatzënisë? Ju mund ta zbuloni shëndetin gjenetik të foshnjës tuaj gjatë...

Jo çdo NIPT është NIFTY

"Çfarë është testi NIFTY? A janë NIPT dhe NIFTY e njëjta gjë? A ka rëndësi se cilin të zgjedhësh? Këto janë të gjitha pyetjet me të cilat përballen shumë gra...

Gjithçka që duhet të dini...

Testi NIFTY nga GenePlanet u mundëson prindërve të ardhshëm të mësojnë më shumë për shëndetin e foshnjës së tyre ndërkohë që ai ose ajo është ende në mitër. Në këtë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X