Krijon “perde përqafimi” për të takuar gjyshërit

0 0

Domosdoshmëria është “nëna e krijimit” dhe në kohët që jetojmë ndonjëherë një përqafim nga gjyshja është thjesht i nevojshëm.

Kjo është arsyeja pse një vajzë 10-vjeçare nga Riverside, Kalifornia shpiku një “perde përqafimi” në mënyrë që të mund të përqafonte gjyshërit e saj pa shkelur karantinën.

Siç është raportuar nga Good Morning America, kjo shpikëse 10-vjeçare, Paige, përdori një perde dushi dhe çanta plastike për të krijuar një mburojë që do t’i lejonte asaj të përqafonte familjen e saj.

Paige nuk ka qenë në gjendje të përqafojë gjyshërit e saj pa mbrojtje prej kohësh sepse Okray nëna e saj është në vijën e parë të betejës, duke punuar si infermiere në një njësi COVID-19 në një spital në Kaliforni. Ajo është krenare për punën e saj, por duhet të qëndrojë fizikisht larg nga shtresa vulnerabël e shoqërisë, e cila përfshin gjyshërit e Paige.

Zgjuarsia e vogëlushes për të krijuar një ide kaq origjinale është për t’u vlerësuar dhe gjithashtu fakti që ajo kujdeset kaq shumë për të ruajtur familjen e saj.

Lexo edhe: A duhet të rrinë fëmijët me gjyshërit mes rrezikut të koronavirusit?


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Fëmijë i vetëm “më mirë”...

Jo rrallë ndodh që prindërit me një fëmijë (aq më tepër kur ky fëmijë i ka mbushur 3-4 vjeç) të përballen me pyetjen se kur do ta bëjnë fëmijën tjetër....

Dashamirëse sikur të ishte vajza...

Dita e sotme ka qenë e mbushur me emocion jo vetëm për nxënësit që i rikthehen shkollave dhe ata që shkojnë për herë të parë, por edhe për prindërit e...

Mesazh për vjehrrën time, që...

Për vjehrrën time të mrekullueshme, Ta kam thënë më parë dhe do ta them sërish: Kam pasur vërtet fat që je vjehrra ime. E konsideroj veten me shumë fat që...

Grindjet me familjarët dëmtojnë shëndetin...

Marrëdhëniet e tensionuara me anëtarët e afërt të familjes, siç janë motrat dhe prindërit, janë më të dëmshme sesa mosmarrëveshjet me partnerin tuaj. Grindjet e shumt në familje nuk janë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X