Krem finoku per beben tuaj

0 0

Përbërësit

  • Një finok;
  • 250 ml lëng perimesh;
  • 4 lugë miell misri;
  • 1 lugë vaj ulliri;
  • 1 lugë parmixhan të grirë.

Përgatitja

Eleminoni gjethet e jashtme më të forta të finokut, e prisni në sopa, e lani dhe e vendosni të ziejë në avull derisa të zbutet. Më pas e grini në formë pureje dhe e përzieni me lëngun e perimeve. E vendosni të ziejë dhe me zjarrin ende të ndezur hidhni miellin e misrit duke e përzier me kujdes. E rregulloni me djathin e grirë dhe vajin e ullirit. Finoku mund të përdoret nga muaji i 6.

Lexo edhe: 10 frutat dhe perimet me te cilat mund te bejme pure te shendetshme per femijet


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

10 ushqimet më të mira...

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese thelbësore, me çmime të arsyeshme, të lehta për t'u përgatitur dhe të shijshme. Avokadot...

Vaji i ullirit: zbulohet një...

Krahas vetive të njohura nutraceutike, për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore të pangopura dhe përbërjeve fenolike, vaji i ullirit ka edhe një veprim të fuqishëm antimikrobik kundër...

Vaji i palmës dhe kallamari...

Me acidin palmitik, konsumi i vajit të palmës dhe kallamarëve, djathrave të vjetruar, mund të ketë një efekt të rëndësishëm te tumoret, duke rritur agresivitetin e tyre dhe duke favorizuar...

8 arsye pse jemi gjithmonë...

Ju "gërryen" stomaku në mes të një takimi, në punë, në një mbledhje online? Të qenit i uritur vazhdimisht mund të shkaktohet nga mungesa e proteinave, fibrave dhe yndyrave në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X