Kos me banane dhe biskote (6 muaj+)

0 0

Kos me banane dhe biskote, një recetë per bebe +6 muajsh. E thjeshtë për tu përgatitur, dhe e mrekullueshme për tu shijuar nga vogëlushët tanë.

Përbërësit

– 125 gramë kos;
– 1/2 mollë;
– 1/2 banane;
– 2-3 biskota.

Përgatitja

E nxirrni rreth 30 minuta para servirjes kosin nga frigoriferi në mënyrë që të mos jetë shumë i ftohtë për fëmijën. Pastroni bananen dhe mollën dhe e grini me grirëse. Mollën mund ta zieni më parë dhe mund ta shtypni edhe me pirun. Më pas hidhni kosin në një tas dhe e bashkoni me purenë e frutave dhe biskotat. E përzieni derisa të krijohet një masë homogjene.

Lexoni edhe: Pure molle per bebe


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

10 ushqimet më të mira...

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese thelbësore, me çmime të arsyeshme, të lehta për t'u përgatitur dhe të shijshme. Avokadot...

Vaji i ullirit: zbulohet një...

Krahas vetive të njohura nutraceutike, për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore të pangopura dhe përbërjeve fenolike, vaji i ullirit ka edhe një veprim të fuqishëm antimikrobik kundër...

Vaji i palmës dhe kallamari...

Me acidin palmitik, konsumi i vajit të palmës dhe kallamarëve, djathrave të vjetruar, mund të ketë një efekt të rëndësishëm te tumoret, duke rritur agresivitetin e tyre dhe duke favorizuar...

8 arsye pse jemi gjithmonë...

Ju "gërryen" stomaku në mes të një takimi, në punë, në një mbledhje online? Të qenit i uritur vazhdimisht mund të shkaktohet nga mungesa e proteinave, fibrave dhe yndyrave në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X