Keshilla nga aktorja Cate Blanchett per te gjitha grate, ja si te keni lekure perfekte

0 0

Ajo është 47 vjeç dhe ka një lëkurë gati perkefte. Ajo duket aq e freskët dhe e bukur edhe pse mosha nuk është në favor të kësaj. Ajo këshillon të gjitha femrat për mënyrën si duhet të kujdesen për lëkurën e fytyrës.

  • Kur vjen puna tek lëkura nuk duhet të ndiqni produktet e reja por ato që veprojnë mirë në fytyrën tuaj. Kam 15 vjet që përdor të njëjtin produkt për fytyrën time.
  • Përdorni scrub për fytyrën. Nuk mund të pretendoni të keni një fytyrë të freskët nëse më parë nuk largoni prej saj qelizat pa jetë.
  • Hidratoni fytyrën tuaj me anën e një produkti vajor. Këtë mund ta bëni ndërsa përdoni një maskë, një krem etj. Gjithashtu pini sa më shumë ujë.
  • Merrni sa më shumë vitamina. Suplementët e lëngshëm janë edhe më efektivë.
  • Merrni sa më shumë prebiotikë (bakterie të mira). Një ushqyerje e shëndetshme dhe e pasur me prebiotikë është shumë e rëndësishme për një shëndet të lëkurës.
  • Eleminoni kafenë. Ka qënë shumë e vështirë për mua të hiqja dorë nga kafeja, por sot kënaqem kur shikoj lëkurën time.
  • E masazhoni fytyrën tuaj. Bëni gjithçka është e mundur për të çliruar stresin dhe këtu përfshihet edhe masazhi i fytyrës, i cili njëkohësisht do të përmirësojë qarkullimin e gjakut.

A jo pelqen sajti i ri? (Komentet i lini tek seksioni Sugjero nje ide)

  • Po (87%, 177 Votes)177
  • Jo (13%, 26 Votes)26

Total Voters: 203

Loading ... Loading ...

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

Rreziqet dhe përfitimet e shtatzanisë...

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në moshën 40-vjeçare. Disa vendosin të presin deri në këtë moshë për të pasur një fëmijë, disa...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X