Kasata me luleshtrydhe

0 0

Përbërësit për 6 kasata
– 250 gr luleshtrydhe
– 150 ml ujë
– 60 gr sheqer
– 1/2 limon
Përgatitja
Pasi i keni larë luleshtrydhet i prisni në copa të vogla. Më pas i hidhni në një tas plastik bashkë me sheqerin, lëngun e limonit dhe ujin. I grini në grirëse derisa të bëhet një masë e njëtrajtshme dhe e hidhni në formë. Brënda tyre vendosni shkopinjtë e drurit dhe më pas i vendosni në ngrirje për të paktën 6 orë.
Vlerat ushqyese
Kjo është një recetë e cila përmban vitamin C, potas, magnez dhe shumë pak kalori, të cilat fëmija do t’i marrë me shumë dëshirë duke qënë se ata i duan shumë luleshtrydhet dhe kasatat.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

10 ushqimet më të mira...

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese thelbësore, me çmime të arsyeshme, të lehta për t'u përgatitur dhe të shijshme. Avokadot...

Vaji i ullirit: zbulohet një...

Krahas vetive të njohura nutraceutike, për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore të pangopura dhe përbërjeve fenolike, vaji i ullirit ka edhe një veprim të fuqishëm antimikrobik kundër...

Vaji i palmës dhe kallamari...

Me acidin palmitik, konsumi i vajit të palmës dhe kallamarëve, djathrave të vjetruar, mund të ketë një efekt të rëndësishëm te tumoret, duke rritur agresivitetin e tyre dhe duke favorizuar...

8 arsye pse jemi gjithmonë...

Ju "gërryen" stomaku në mes të një takimi, në punë, në një mbledhje online? Të qenit i uritur vazhdimisht mund të shkaktohet nga mungesa e proteinave, fibrave dhe yndyrave në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X