Karakteristikat e një fëmije të shenjës së Peshkut

0 0

Të lindurit nga 20 shkurti deri më 20 mars. Fëmija i shenjës së Peshqve është shumë i butë, i ndjeshëm dhe emocional. Ai fillon të ëndërrojë që nga fëmijëria dhe vazhdon gjatë gjithë jetës së tij.

Imagjinata e tij është shumë e zhvilluar, ajo është e pajisur me një krijimtarinë e shquar që e shtyn atë të imagjinojë, në botën irracionale, plot me sugjerime dhe imazhe. Inteligjenca e Peshqve të Vegjël bazohet më shumë tek intuita dhe saktësia sesa në logjikë. Dhe fëmija Peshk është si një sfungjer: ruan gjithçka, pastaj zgjedh, përpunon dhe më në fund bën idetë personale dhe konceptet që ka thithur gjatë kësaj kohe.

Ai ka prirje në fushën krijuese dhe artistike. Dhe pikërisht për shkak se Peshku është i çorganizuar, prindërit duhet të përpiqen të forcojnë qasjen logjike dhe racionale të tijën në jetë.

Dashuria e peshqve të vegjël është shumë interesante. Dashamirësitë, për të, janë si ajri që merr frymë.

Duhet thënë, megjithatë, se peshku ka humor, është i pasigurt dhe ka frikë se do të refuzohet. Me të duhet përdorur një ëmbëlsi e fortë, në mënyrë që ta bëjmë më të shoqërueshëm dhe të hapur ndaj botës. Nuk është mirë që me të të tregoheni prindër shumë mbrojtës pasi nuk do ta lejonit të dilte nga guacka dhe do të bënit që të rritej përtacia e tij.

Karakteristikat e fëmijës Peshk i rritur nga shenjat e tjera

Karakteristikat e fëmijës Peshk me Demin. Bashkim i bukur i ndjeshmërisë dhe konkretizimit, ndjenjës dhe arsyes. Të dyja shenjat janë shumë emocionale, prandaj është veçanërisht e rëndësishme që ky fëmijë të rritet në një ambient paqësor dhe të qëndrueshëm. Peshqit – Demi kanë një ndjenjë të fortë të estetikës dhe qëndrimeve artistike që duhet të inkurajohen.

Fëmija Peshk me Binjakët. Kurioziteti dhe ndjenjat e humorit karakterizojnë Peshqit, të ndjeshëm dhe të përulur, që të jenë më aktive dhe të marrin gjërat me lehtësi më të madhe. Ai është një fëmijë shumë i bukur dhe komunikues, dhe  ka një fantazi që shpesh do të të befasojë. Të qenit konstant nuk është veti e tyre ndaj duhet ta ndihmoni të jetë më këmbëngulës dhe përgjegjës.

Fëmija Peshk me Gaforren. Kombinim veçanërisht intuitiv dhe i ndjeshëm. Për këtë fëmijë, më shumë se kurrë, marrëdhënia me familjen është jetësore dhe nga prindërit presin ngrohtësi, inkurajim, miratim, stimulim dhe besim. Nëse forcohet në besim dhe në vetvete, fëmija do të jetë në gjendje të shfrytëzojë në mënyrë konstruktive imagjinatën e tij, vetinë e tij krijuese dhe kapacitetin e tij për përkushtim.

Fëmija Peshk me Luanin. Luani e ndihmon Peshkun e vogël të jetë më energjik, aktiv dhe me iniciativë; dhe gjithashtu i jep atij siguri më të madhe dhe nevojën për të  pasur njohuritë e tij.Ky fëmijë është më i pastër se Peshqit e tjerë, kështu që ai do të rritetme lehtësi.

Peshku dhe Virgjëresha. Emocionalitet dhe drojë. Karakteri i rezervuar, i turpshëm, i pajisur me inteligjencë. Një marrëdhënie komplekse, që luhatet midis imagjinatës së shfrenuar dhe kapacitetit për analizë. Fëmija Peshk ka nevojë për shumë dashuri dhe injeksione të përditshme të besimit dhe inkurajimit.

Fëmija Peshk dhe Peshorja. Ndjenja estetike dhe kreativiteti janë shumë të zhvilluara dhe duhet të inkurajohen në mënyrë adekuate. Prandaj mungesa e konkretizimit dhe qëndrueshmërisë, duhet të rduktohet nga prindërit. Jeta shoqërore dhe marrëdhëniet përfitojnë një lehtësim të madh.

Fëmija Peshk me Akrepin. Personalitet magnetik, kompleks, i pasur me qartësinë. Për prindërit nuk do të jetë gjithnjë e lehtë të kuptohet ky fëmijë, i cili vështirë se do të lejojë që emocionet e tij dhe mendimet e tij më të thella të duken. Ai ka një nevojë të fortë për dashuri dhe siguri, edhe nëse ai tregon një vetëbesim të rremë. Intuita dhe inteligjenca çojnë në arritje të mira.

Fëmija Peshk me Shigjetarin. Fryma aventureske, e pavarur dhe optimiste e Shigjetarit i ndihmon Peshqit të jenë më të shoqërueshëm dhe më të hapur dhe të dalin nga guaska e tyre. Karakteri i afërt, i shoqërueshëm, komunikues, edhe pse pak dispersiv dhe i përafërt. Ndonjëherë Peshqit do të tregohen  melankolikë dhe përtacë, por pastaj Shigjetari do t’i vendosë përsëri në lëvizje.

Fëmija Peshk dhe Bricjapi. Pavarësisht se është i turpshëm Peshku është një fëmijë i balancuar dhe i përgjegjshëm, i cili nuk i jep prindërve shqetësime të tepruara, por ka nevojë të madhe për t’u kuptuar, ngushëlluar, mbështetur dhe ka nevojë për një mjedis familjar solid dhe qetë.

Fëmija Peshk dhe Ujori. Personalitet i gjallë, origjinal, jokonformist. Me ndjeshmërinë dhe nevojën për përzemërsi të Peshqeve, shtohet dëshira për liri dhe eksperimentim të Ujorit. Sigurisht ky fëmijë nuk do të ketë gjithmonë një sjellje lineare dhe koherente. Detyra e prindërve është t’i ngrejë ata përsëri në këmbët e tyre, kur është e nevojshme.

Fëmija Peshk me Peshqit. Ndjeshmëria, kreativiteti, natyra romantike që ndjek ëndrrat dhe idealet.
Ky fëmijë ka nevojë për një mjedis të dashur, të qetë. Është e domosdoshme që të ndihmohet për të ndërtuar besim në vetvete dhe në aftësitë e tij. Qëndrimet ndaj fushave krijuese ose aktiviteteve humanitare.

Fëmija Peshk dhe Dashi. Natyra soditëse e Peshqeve është e lidhur me ashpërsinë dhe dinamizmin e Dashit. Marrëdhënia e tyre përforcon vetëbesimin dhe e bën Peshkun të pasigurt dhe të ngathët; dhe ëmbëlsia e peshkut do të zbusë dashin.

Lexo edhe: Cfare tip nene je ne baze te shenjes se zodiakut?

Sorry, there are no polls available at the moment.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X