Kalendari kinez i percaktimit te gjinise se bebes

Kalendarit kinez është një metodë e lashtë dhe ndoshta me e lezetshmja për të parashikuar gjininë e bebes tuaj.
0 2
A mbështetet ky kalendar nga shkenca? Përgjigja është Jo megjithatë mundësia për të rezultuar i saktë është 50 me 50 ! Ai funksionon keshtu: ne krah te majte ndodhet mosha e gruas ne momentin e ngjizjes se femijes, dhe lart gjinia e femijes per cdo muaj qe i perket ngjizjes. 

kalendari kinez

Boy- Djale

Girl-Vajze

A jeni dakord me percaktimin e gjinise qe ben Kalendari Kinez?

Lexoni edhe: Djale apo vajze? Ja disa shenja qe mund te tregojne gjinine e femijes   1. Olgera Vangjeli

    Mua nuk me ka gjetur gje ky kalendariii se duhet te kisha dy vajza por jo dy djem 😊😊

  2. Kalendari kinez i percaktimit te gjinise se bebes – Pergrate

    […] Kalendari kinez i percaktimit te gjinise se bebes||kliko ketu per te lexuar artikullin […]

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Niset për në spital, nëna...

Lindja para derës së shtëpisë Nuk kishte kohë për të hipur në makinë për të shkuar në spital. Kështu lindi Marta, 43 vjeçe, para derës së shtëpisë së saj. Ndodhi...

Çfarë të zgjedhim: Testin Nifty...

Shtatzënia, si një pritje e lumtur përfshin edhe vendime të mëdha, në mesin e të cilave bën pjesë edhe zgjedhja e kontrolleve dhe kryerja e testeve prenatale. Që t’ua lehtësojmë...

Të vjellat në shtatzani, pse...

Të përzierat e të vjellat konsiderohen simptoma tipike e shtatzënisë (rreth 80% e grave vuajnë), që zakonisht tenton të vazhdojë për tre muajt e parë dhe pastaj (përveç rasteve të...

Si ndikon aneuploidia e kromozomeve...

Gjininë tonë e përcaktojnë kromozomet seksuale - tek femrat janë kromozomet XX, te meshkujt XY. Kur është prezent kromozomi shtesë apo njëri mungon, paraqiten parregullsi të kromozomeve te gjinise ....

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X