Jeta ne cift, keshilla per nje bashkejetese te lumtur!

0 0

Dashuria ka një rol shumë të rëndësishëm në jetën tonë dhe për këtë arsye partnerët duhet të përpiqen të mbajnë “gjallë” këtë ndjenjë. Por si do të bëhet e mundur kjo?

  1. Mos u bëni e fiksuar. Edhe pse tashmë jetoni nën një çati nuk duhet të “ngjiteni” pas tij. Secili duhet të ketë hapësirën e tij.
  2. Mos debatoni për ta bërë të ndryshojë mendim. Nëse ai vazhdon t’i hedhë rrobat në karrige apo në dysheme, mos u grind. Por, me mënyrë të ëmbël, tregoi se dollapi dhe jo karrigia është vendi i duhur për rrobat.
  3. Mos mbani inat. Pse duhet të lejoni që në shtëpinë tuaj të futet fryma e negativitetit?
  4. Asnjëherë mos flini të zënë.Por edhe nëse ndodh, pa i folur partnerit mund ta përqafosh. Zgjimi sigurisht që do jetë shumë ndryshe.
  5. Bisedoni për gjithcka. Komunikimi është shumë i rëndësishëm për një marrëdhënie të shëndetshme.
  6. Pastërtia është shumë e rëndësishme. Mos harroni të kujdeseni sa më shumë për veten tuaj.
  7. Jeni e pa Mos harro vrullin me të cilin e përqafoje kur kishe disa ditë pa e parë. Pse mos e kesh atë vrull çdo ditë. Edhe kur kanë kaluar vetëm pak orë pa u parë.
  8. Bëni surpriza. I gatuani dicka që preferon, merrni me qera filmin e preferuar, surprizojeni gjithmonë.
  9. Mos ndryshoni sjellje. Atë që bëjë me parë bëje dhe tani.
  10. Tregohuni miqësore me shoqërinë e tij. Për një mashkull është shumë e rëndësishme që partnerja e tij të shkojë mirë me shoqërinë. Shokët e tij janë të përbashkët tashmë.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X