“Jemi nëna, por jemi edhe gra”, modelja ngre zërin kundër paragjykimeve

0 0

Malin Bjork është një modele fitnesi, me shumë ndikim në rrjetet sociale. Kohët e fundit ajo ka ndarë me të gjithë lajmin e trishtueshëm të autizmit të të birit të vogël.

Megjithatë, pavarësisht çdo problemi, ajo qëndron e fortë, një nënë dhe bashkëshorte e përkushtuar, por pa lënë mënjanë veten si grua e femër. Këtë e vërteton më së miri në postimin e saj të fundit në Instagram.

“Shtatzënia do të shkatërrojë trupin tuaj! Kurrë nuk do të keni kohë për t’u stërvitur! Një nënë nuk mund të jetë e aftë! Kilet që keni fituar nga lindja e fëmijës do t’ju ndjekin gjithë jetën.

Por shumica prej nesh e dinë se këto fjalë nuk janë të vërteta. Shoqëria na bën të mendojmë se kurrë nuk do t’i arrijmë qëllimet tona dhe nëse jemi nëna, puna dhe detyra jonë e vetme është që të rrimë në shtëpi me fëmijët.

Arritja e qëllimeve është plotësisht e mundur dhe të gjithë mund t’i arrijmë nëse besojmë në to. Ne vërtet jemi nëna, por jemi edhe gra. Nuk kemi pse ndiejmë nevojën të jusftifikohemi se bëjmë palestër, apo se ndonjëherë largohemi nga shtëpia.

Lexo edhe: Gjysma e nenave lene pas dore kujdesin shendetesor per veten


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lidhja me fëmijën tuaj pas...

Fëmija juaj i porsalindur është në kraharorin tuaj ndërsa derdhni lot gëzimi. Besojmë se e keni imagjinuar momentin kur fëmija juaj vjen në botë si momenti më i lumtur i...

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

DIVO, për t’i bërë 1000...

Çdo ditë është e rëndësishme por 1000 ditët e para të jetës janë vendimtare pasi janë castet ku krijohen rrenjët, baza e zhvillimit të fëmijës tuaj por ndërkohë edhe modeli...

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X