Ja si ta qetesoni femijen ndersa eshte ne sexholino

0 0

Mos harroni se nuk keni alternativë të dytë. Fëmija duhet të ulet gjithmonë në sexholino nëse është brenda automjetit!
Fëmija juaj nuk dëshiron të qëndrojë në sexholino? Ja si ta bindi!
• Fëmijët deri në 9 kg duhet të qëndrojnë në sexholino të vendosur në drejtim të kundërt të lëvizjes. Nëna mund të qëndrojë pranë tij dhe ta qetësojë nëse fillon të qajë.
• Mbani disa lodra të preferuara nga fëmija në çantën tuaj. Një lodër që e përdor vazhdimisht do t’i japë siguri dhe qetësi. Edhe një këngë që e pëlqen do ta ndihmoj sidomos nëse këndohet nga nëna apo babai.
• Në disa raste fëmija mund të qajë pasi sexholinoja nuk është e rehatshme. Zgjidhni një që t’i përshtatet moshës dhe përmasave të fëmijës. Kujdes me rripat e lidhjes pasi mund ta shkaktojnë ato problemin.
• Vëzhgoni nëse dielli bie në fytyrën e fëmijës dhe krijon bezdi. Fëmija duhet të mbrohet nga dielli në mënyrë që të ndihet rehat, por kini parasysh që ndërsa pengoni diellin të mos pengoni edhe pamjen e rrugës. Kështu fëmija do të shikoj përreth.
• Nëse fëmija vazhdon të ndiejë bezdi pavarësisht masave të mësipërme, duhet të flisni me mjekun pasi ka disa fëmijë të cilët i zë makina që në muajt e parë të jetës. Ai do t’ju japë zgjidhjen e duhur në varësi të moshës së fëmijës.

Lexoni edhe: Ja cfare nuk duhet te beni nderse femija rri ne sexholino


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X