Ja si e “turperojne” femijet prezantuesin ne transmetim direkt

0 0

Të punosh nga shtëpia ndërsa fëmija është duke bërtitur, është duke shkatërruar dokumentat e tua, apo një adoleshent është duke dëgjuar muzikë me volum tepër të lartë mund të bëjë që videoja në të cilën jeni personazh të bëhet virale.

Diçka e tillë ka ndodhur me Robert E Kelly, një akademik i Universitetit të Koresë Veriore, ndërsa po përpiqej t’i transmetonte botës çështje me rëndësi globale. Ai ishte live në BBC World news, duke folur në lidhje me mënyrën si presidenti i Koresë është nxjerrë me forcë nga zyra e tij, kur dera e zyrës së tij është hapur nga një vajzë e vogël e cila u fut në zyrën e tij ndërsa ai përpiqej të shpjegonte se çfarë domethënie kishte diçka e tillë për rajonin. Ndërsa ai përpiqej të fokusohej tek kamera dhe biseda, e keqja dukej se nuk kishte filluar ende. Në sfond shfaqet një bebe e vogël sipër një rrethore dhe të dy fëmijët kthehen në qendrën e videos, ndërkohë që Kelly përpiqej t’i përmbahej diskutimit. Ndërkaq një grua përpiqet t’i nxjerrë ata nga zyra pa “rënë shumë në sy”.

Dhe e dini se çfarë ka thënë prezantuesja e BBC? “Kthehuni së shpejti tek BBC World news, me apo pa familjen tuaj të adhurueshme!” Sigurisht që gjëja e parë që Kelly mendoi dhe shprehu ishte fakti se kjo video mund të bëhej virale, dhe nuk e kishte aspak gabim!

A i lejoni te tjeret te puthin femijet tuaj?

Loading ... Loading ...

https://www.youtube.com/watch?v=mnzvSaudvIM


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Festat zyrtare 2020

Cilat janë festat zyrtare për vitin 2020? Duke përfshirë ditët pushim për festën e Vitit të Ri, ditët e festave fetare, por edhe ditët e tjera kombëtare të shënuara pushim...

Mos përdorni smartfonin gjatë pushimit...

Nëse gjatë pushimit në punë ju jeni një nga ata njerëzit që menjëherë vendosin dorën tek smartfoni, duhet ta dini se kjo nuk është një ide e mirë. Përdorimi i...

Puna e tepërt rrit rrezikun...

Për të zbuluar lidhjen e rrezikshme midis punës dhe goditjes në tru është një studim i Universitetit Angers në Institutin Kombëtar Francez të Shëndetit dhe Kërkimit Mjekësor, i cili tregoi...

A ju bullon shefi në...

Një studim i ri i Universitetit Shtetëror Portland ka zbuluar se siguria për punonjësit mund të komprometohet kur trajtohet në mënyra që dobësojnë lidhjet e tij brenda një grupi pune....

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X