Ja cilat jane gjerat qe nje grua shtatzane nuk deshiron te degjoje!

0 0

Netët pa gjumë dhe të vjellat nuk janë të vetmet shqetësime që gruaja mund të ketë gjatë shtatzanisë, ndër to bëjnë pjesë edhe fjalët që ajo mund të dëgjojë t’i thuhen.
 Sa bark i madh, pret binjakë?
 Je shëndoshur shumë në fytyrë, mos e ke djalë/vajzë?
 Me kaq sa po shikoj nuk dua të jem kurrë shtatzanë!
 Nuk duhet të mendosh se duhet të ushqehesh pak më shëndetshëm duke qënë se po mban një fëmijë brenda barkut tënd?
 Si mendon se do t’ja dalësh të biesh nga pesha pas lindjes? Ke në plan të shkosh në ndonjë palestër apo do mbash ndonjë dietë?
 Sa kg ke shtuar deri tani? Kujdes se e gjithë kjo peshë do shumë kohë për t’u hequr pas lindjes.
 Nuk më besohet që tashmë po kthehesh në një shtëpiake. Gjithmonë kam menduar se ke dashur të bësh karrierë.
 Prit se dua të të tregoj si ka shkuar lindja e një shoqes time. Ishte e tmerrshme!
 Që kur ke ngelur shtatzanë je larguar plotësisht nga ne.
 Dëgjo se çfarë kam lexuar në lidhje me rrezikun e vaksinave…

Cilat janë broçkullat më të çuditshme qe ju kanë thënë gjatë shtatzanisë? 

Lexoni edhe: Mesazhi i prezantueses se mirenjohur Caterina Balivo per te gjitha nenat


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

MËSONI MË SHUMË PËR TESTIN...

A e dini se mund të zbuloni nëse fëmija juaj është i shëndetshëm që në javën e 10-të të shtatzënisë? Ju mund ta zbuloni shëndetin gjenetik të foshnjës tuaj gjatë...

Jo çdo NIPT është NIFTY

"Çfarë është testi NIFTY? A janë NIPT dhe NIFTY e njëjta gjë? A ka rëndësi se cilin të zgjedhësh? Këto janë të gjitha pyetjet me të cilat përballen shumë gra...

Gjithçka që duhet të dini...

Testi NIFTY nga GenePlanet u mundëson prindërve të ardhshëm të mësojnë më shumë për shëndetin e foshnjës së tyre ndërkohë që ai ose ajo është ende në mitër. Në këtë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X