Ja cila eshte data e rinisjes se mesimit ne shkolla dhe kopshte

0 0

Duke marrë parasysh situatën e rënduar të gripit që është paraqitur ditët e fundit në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë ka marrë masat e duhura për të parandaluar përkeqësimin e mëtejshëm të situatës. Për këtë arsye, sot në datën 07.01.2017, sipas një urdhëri të nxjerrë nga ky institucion, në mbështetje të nenit 102, pika 4 të Kushtetutës së Republikës së Shqipërisë, si edhe të nenit 7, pika 4 të ligjit nr 15/2016, të datës 10.03.2016, “Për parandalimin dhe luftimin e infeksioneve dhe sëmundjeve infektive”, është kërkuar shtyrja e mëtejshme e datës së rinisjes së mësimit në institucionet përkatëse. Është urdhëruar që mbyllja e institucioneve të përfshijë edhe cerdhet dhe kopështet përkatësisht në datat: 9, 10, 11, 12 13, 14  janar 2017. Ky urdhër përfshin edhe mbylljen e institucioneve të arsimit parauniversitar dhe universitar.

 

This is for testing

View Results

Loading ... Loading ...

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Shembujt e ndëshkimeve negative që...

Shkencëtarët e sjelljes përdorin termin "dënim" për të përshkruar veprimet që ulin gjasat që një sjellje specifike të përsëritet. Dhe në atë disiplinë akademike, fjala "negativ" tregon largimin. Pra, nga...

A ka TikTok përmbajtje seksuale...

Mijëra vajza të reja po postojnë përmbajtje seksuale në TikTok për një audiencë prej miliona ndjekësish, duke i lënë ato në mëshirën e “grabitqarëve”në internet. Ka shqetësime në rritje për...

Tri arsye përse notat nuk...

Sistemi arsimor është ndër më të diskutuarit dhe që ka ngjallur shumë pakënaqësi, jo vetëm në vendin tonë, por kudo. Megjithatë, disa koncepte, si për shembull ai i notave, janë...

Barbie thyen klishetë, sjell sirenën...

Nga thellësitë e oqeaneve vjen një lodër e re e gatshme për të zgjeruar konceptin e gjithëpërfshirjes dhe diversitetit: është Ken 'merman', versioni mashkullor i sirenës Barbie. Mattel ka njoftuar...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X