Injektoi spermën e tij për të qetësuar dhimbjet, gjërat shkuan keq

0 0

 

A keni dëgjuar ndonjëherë që një mashkull të injektojë spermën e tij për të kuruar dhimbjet e shpinës? Mund t’ju tingëllojë e çuditshme, por kështu ka vepruar një djalë që kishte dhimbje të forta në pjesën e fundit të shpinës, pasi kishte ngritur disa pesha të rënda tri ditë më parë.

Mjeku i tij vuri re një papule eritematozore (zona e kuqe e fryrë) në krahun e djathtë, duke i dhënë pacientit që të bënte një vit e gjysmë injektime mujore të spermës.

Siç mund ta imagjinoni, kjo “terapi alternative” shkaktoi më shumë probleme sesa i zgjidhi ato. Një zonë e ngurtësuar u zhvillua në afërsi të vendit të injektimit dhe kishte një rajon të madh të emfizemës nënlëkurore (ajri i bllokuar nën lëkurë) që shihej lehtësisht në një rreze x. Gjaku i tij ka nivele të larta të qelizave të bardha të gjakut dhe një proteine që ndodh në përgjigje të inflamacionit. Mjeku i dha atij një trajtim antimikrobik intravenoz dhe kur dhimbja e tij e shpinës u zhduk natyrshëm, pacienti doli nga spitali.

Autorët e studimit nuk gjetën ndonjë rast tjetër të injektimit të spermës njerëzore për ndonjë qëllim. Ata e quajtën rastin një kujtesë për rreziqet e iniciatorëve të patrajnuar që kryejnë injeksione, rrezikun e injektimit të substancave që nuk kanë për qëllim të injektohen dhe rreziqet e eksperimentimit mjekësor pa hulumtime të gjera klinike.

Lexo edhe: Çfare eshte alergjia nga sperma?


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X