loading

I rrëshqet karroca, vogëlushja bie nga shkëmbi

0 0

Mrekullitë ndodhin. Një vogëlushe pothuasje nuk ka marrë asnjë të gërvishtur pasi ra nga një gur shkëmbor i pjerrët në Arkansas ndërsa ishte në karrocën e saj.

Nëna e vajzës 22 muajshe humbi kontrollin e karrocës, ku më pas rrëzoi gurin shkëmbor të rrënjosur Liqenin e Atlantës në Arkansas. Fati ishte në anën e fëmijës, e cila jo vetëm që arriti të qëndrojë e sigurt në karrocë, por gjithashtu shpëtoi nga zhytja në ujë falë mënyrës se si karroca u kap në një pemë.

Fatmirësisht, lëndimi i vetëm i vogëlushes ishte hunda e përgjakur, ndërsa nëna e saj theu kyçin e këmbës në përpjekjet për të shpëtuar fëmijën.

Verën e kaluar, një baba u quajt hero pasi shmangu rënien e djalit të tij nga ballkoni, duke i shpëtuar përfundimisht jetën. “Unë mendoj se çdo baba do ta kishte bërë këtë për fëmijën e tij nëse do të gjendej në të njëjtën situatë,” tha babai për mediat.

Lexo edhe: Foshnja bie nga ballkoni ndërsa nëna ishte duke folur në telefon (Video)

 

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

15 mënyra si të silleni...

Qëndroni pozitivë Shuplakat mund të sjellin probleme të tjera si: Sjellje antisociale; Agresivitet; Dëmtim fizik; Probleme të shëndetit mendor. Plus, ekspertët thonë se ato thjesht nuk funksionojnë. Ndryshoni mjedisin Nëse...

Humb jetën fëmija duke luajtur...

Një familje në Orlando po vajton për një humbje tragjike pasi vogëlushi i tyre vdiq si rezultat i futjes në lavatriçe. Fëmija dyshohet se po luante me motrën kur u...

Zakonet «e shëndetshme» nga të...

Prindërit tanë na mësojnë gjëra dhe ne duam t'ua përcjellim fëmijëve tanë sepse ne mendojmë se ato janë të mira për shëndetin dhe zhvillimin e tyre. Por siç rezulton, disa...

Kondicioneri dhe ventilatori mund të...

Edhe pse shumë e konsiderojnë si një problem që ndodh vetëm gjatë dimrit, në realitet i ftohti mund të shfaqet edhe gjatë verës. Këtu nuk ka asgjë të çuditshme: edhe...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X