I porsalinduri shpëton gjallë pasi braktiset në koshin e plehrave

0 0

 

Duket absurde ajo që ka ndodhur në Afrikën e Jugut, ku një fëmijë u braktis në koshin e plehrave dhe u gjet mrekullisht gjallë. Fëmija ishte vënë në një qese plastike dhe hedhur në plehra. Gjesti mizor ndodhi në Verulam, një qytet afrikano-jugor në veri të Durbanit.

Historia e tmerrshme

Foshnja u gjet në saje të sinjalit të një kalimtari që ndiente të qarat e një fëmije që vinin nga plehrat. Nëse ai nuk do të kishte alarmuar menjëherë policinë, ndoshta fëmija do të kishte vdekur: në një kohë të shkurtër kamioni i grumbullimit të mbeturinave kaloi, dhe ndoshta nuk do të kishte ndonjë shpresë për të porsalindurin.

Nëna u arrestua për braktisjen e të miturit

Tani nëna, një grua me 31 vjeç, do të duhet të përgjigjet për braktisjen e të miturit. Avokati i saj Ricky Ramutoar deklaroi se gruaja është duke u trajtuar për depresion.

Gruaja ishte në depresion

Gjatë seancës dëgjimore, gruaja ka heshtur, me duart në fytyrën e saj. Në sallën e gjyqit, avokati gjithashtu bëri të ditur vështirësitë serioze financiare për shkak të papunësisë së nënës.

Lexo edhe: Familjaret varrosin te gjalle vajzen e porsalindur, policia e gjen dhe e shpeton pas 7 oresh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X