loading

I dashur bashkëshort, faleminderit që pranove të isha një nënë shtëpiake

0 0

 

I dashur burri im,

Një mëngjes të zymtë, sapo vajza jonë u zgjua, pa nga dritarja se jashtë po binte shi. Kjo gjë e mërziti shumë e filloi të qante sepse kuptoi se nuk do të shkonim në këndin e lojërave që preferon. Atë mëngjes e dinim se na priste një ditë e gjatë, e zymtë, e lodhshme brenda në shtëpi.

Megjithatë u befasova kur pashë sesi e pushove vajzën shumë shpejt së qari. Fillove t’i flisje për njerëzit që kërcejnë në shi, për këngë dedikuar shiut. Ajo e habitur nga gjërat e reja që po mësonte, nisi të buzëqeshte dhe unë për këtë, e për shumë arsye të tjera të jam shumë mirënjohëse. Dhe doja të të falënderoja.

Faleminderit

… për të gjitha herët që më ke blerë lule.

… që më ke mbajtur dorën ndërsa ecim.

… që je kujdesur për humorin tim para, gjatë dhe pas shtatzënisë.

… që ke respektuar vendimin tim për të qëndruar në shtëpi me fëmijët tanë.

… ke krijuar këngë rreth çdo aktiviteti të zakonshëm në shtëpi.

… që blen kafe dhe briosh çdo mëngjes të së shtunës për fëmijët tanë.

… që vallëzon me mua (edhe pse vetëm disa rrotullime), ndërsa vajza dhe djali ynë na shikojnë.

… që shikon të gjitha shfaqjet e mia të preferuara televizive me mua.

… që pastron pjatat sa herë që unë gatuaj.

… menaxhon buxhetin e shtëpisë me aq përpikmëri.

… që bën rutinën e hershme të mëngjesit, kështu që unë mund të fle 20 minuta më tepër.

… që punon në zyrë, në shtëpi, jashtë vendit, etj. E di se sa e vështirë është të ruash ekuilibrin, por ti e bën të duket kaq e lehtë.

… që tregon një interes të sinqertë në çdo detaj të vogël të asaj që ndodh me fëmijët gjatë gjithë ditës.

… që më ke dëgjuar për gjithçka që të rrëfej gjatë gjithë kohës.

… që më bën tëtë dua shumë.

Ti mban gjallë romancën tonë. Ti bën magji për fëmijët tanë.

Çdo ditë ndihem mirënjohëse që të kam. Çdo ditë ndiej ngrohtësi në zemrën time duke e ditur se je ti që kujdesesh për mua. Unë nuk e di se çfarë do të vijë, por e di se nëse je pranë meje, do të jem duke kënduar në shi me mirënjohje për pjesën e mbetur të jetës sime.

Lexo edhe: Nena leter per bashkeshortin pasi lindi femijen

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

7 arsye pse duhet t’I...

Huffington Post shkruan se ka disa arsye pse zgjedhja më e mirë është t’i çoni fëmijët në plazh. Ja cilat janë ato: 1 - Fëmijët mund të eksplorojnë dhe të...

Nëna sëmuret, babai nxjerr mësimin...

Javën e kaluar, Laura Mazzi, nëna e tre fëmijëve pati një dhimbje të fortë stomaku, dhe si rezultat ka qëndruar vetëm shtrirë për disa ditë. Burri i saj duhej të...

Fushata në tualetet e ambienteve...

Donte Palmer është një baba shembullor, i cili disa herë është bërë viral në rrjet për shkak të kujdesit që tregon për fëmijët e tij. Në një nga postimet e...

Binjakja që mbajti në bark...

Lidhja mes motrave është e veçantë, por Jill Noe dhe Whitney Bliesner kanë një lidhje unike që shkon përtej thjesht të qenit motra. Si binjake, Jill dhe Whitney kanë ndarë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X