Humbi punën se shtoi peshë nga metodat kontraceptive, koha kur mori një mësim të madh

0 0

 

Karlie Kloss u bë e famshme në vitet e adoleshencës së saj, si një modele me madhësi 0 që mund të përshtatej me rrobat e çdo stilisti. Por në momentin që po përpiqej të parandalonte një shtatzani dhe po fitonte peshë, ajo po humbiste punën.

Kloss, 26 vjeçe, tha se përmasat e saj trupore po rriteshin dhe pasojat ranë mbi profesionin e saj.

“Trupi im u bë më femëror, anësoret në bel dhe kofshët u bënë më të dukshme”  thotë ajo. “Fillova të humbas punën; nuk më zgjidhnin më në siflata, stilsitët nuk mi besonin më mua veshjet e tyre. Ndieja sikur bota po më përmbysej”.

Kloss tregon se ajo ishte një kohë e vështirë për të, por e ndihmoi të reflektonte mbi veten.

“Gjithmonë e kam krahasuar veten me Gisele, për mua ishte maja e suksesit në modeling, por kuptova se një gjë e tillë ishte joproduktive. Pikërisht në këtë kohë bëra një zbulim të madh, të përqafoja gjërat e mia, gjërat që më përkisnin mua, kjo më ndihmoi të gjej kush jam në të vërtetë”.

Tashmë, prioritet për të është kujdesi për veten dhe të gjejë anën pozitive edhe tek gjërat më të vështira.

Lexo edhe: Me pompen e gjirit ne restorant, modelja shqiptare ne Amerike/ FOTO


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X