Horoskopi Ditor

Dashi

Ju keni shumë mundësi zgjedhjeje sot, por konfigurimi qiellor tregon se një zgjedhje e veçantë është e rëndësishme. Ajo ka të bëjë me vendimin nëse mund ta kapërceni boshllëkun dhe të bëni një lëvizje drejt dikujt nga i cili jeni larguar disi. Ju duket se jeni të frikësuar nga mendimet se cili mund të jetë rezultati, por do të bëni më mirë ta kapni momentin dhe thjesht t’ia thoni disa gjëra. Gjithçka do të shkojë mirë.

Edhe pse pjesa më e madhe e punës suaj është “pas skenës” , ka ditë të caktuara në të cilat ju dëshironi vëmendje dhe më shumë njohje për gjithçka që bëni. Kujtojuni butësisht njerëzve sot për gjithçka që bëni. Bëjni pa bërë zhurmë ose me zë të ulët.

Demi

Është shumë e thjeshtë të fshihesh pas një vello indiferentizmi dhe ftohtësie, dhe është aspekti planetar që po formohet, i cili ndoshta e komplikon këtë. Thjesht nuk do të tingëllojë shumë e këndshme për ju ose për personin tjetër të interesuar. Vlen të bësh përpjekje për të kapërcyer këtë pengesë, dhe të bësh një lëvizje drejt komunikimit të hapur, edhe nëse është paksa e vështirë këtë periudhë,

Sa i përket punës idetë për të cilat menduat se ishin në nivele më të larta rreth një javë më parë, papritmas nuk duken aq të zgjuara. Dikush del me një këndvështrim të ri dhe ju duhet të rishikoni mendimin që keni dhënë. Mos kini frikë të bëni ndryshime në minutën e fundit në strategjinë tuaj.

Binjaket

Ju mund të zbuloni se marrëdhënia juaj më e afërt duket se është e mbushur me një atmosferë ftohtësie. Vendosja e planeteve sot tregon se duhet të punoni shumë për të provuar dhe të zbuloni se ku qëndron problemi. Ndoshta është kujtesa për një ngjarje të së kaluarës që po nxit probleme. Përdorni ngrohtësinë tuaj për të shkrirë akullin. Gjërat do të ndjehen shumë më mirë më vonë.

Në punë planifikoni një ngjarje ose një takim në të cilin mund të shfaqni talentin tuaj. Mos kini frikë të këmbëngulni. Shpesh, puna juaj e vështirë humbet në grindjet pas të tjerëve që janë më arrogantë për arritjet e tyre. Ju meritoni edhe lavdërime.

Gaforrja

Sot mund ta keni mjaft të vështirë të fitoni një debat të caktuar me dikë shumë afër jush. Energjia qiellore tregon se duket se ekziston një pengesë nga të dy palët që nuk e bën këtë të lehtë. Sado përpjekje që ju duhet të bëni , do t’ia vlejë. Gjithmonë ia vlen të përpiqeni të arrini dhe të bëni ndryshime.

Në punë ky është momenti juaj i madh për të ecur para. Gjendja juaj e përgjithshme është mjaft e fortë, duke ju dhënë besimin emocional që ju nevojitet për të nxjerrë idetë tuaja në tryezë. Nëse doni ju mund të jeni të pandalshëm. Mund të arrini gjithçka.

Luani

Të tjerët mund ta venë në dyshim botëkuptimin tuaj të veçantë. Është efekti i shtrirjes planetare që po ju bën të tërhiqeni nga një marrëdhënie e caktuar emocionale. Ju po vlerësoni situatën në mënyrën tuaj dhe kohën tuaj, dhe nuk keni ndërmend të nxitoheni nga askush për të bërë një veprim përpara se të jeni gati. Pasi të keni marrë perspektivën e duhur, do të ktheheni.

Të tjerët janë më larg se ju, por ju jeni skeptik në lidhje me të bërit një kërcim në një tjetër nivel.Metodologjia juaj është që t’i merrni gjërat ngadalë dhe të jeni më të rezervuar kur bëhet fjalë për situata me rrezik të lartë. Kjo është gjë e mirë. Mos u turpëroni për këtë qasje.

Virgjeresha

Virgjeresha
Konfigurimi planetar tregon që ju keni çdo mundësi për të pasur një situatë shumë romantike që mund të ketë qenë duke ju ardhur rrotull kohët e fundit. Ju duhet koha sot të mendoni thellë për vlerat tuaja dhe ato që dëshironi vërtet nga një marrëdhënie. Mos u detyroni ose nxitoni në asnjë vendim – merrni kohën tuaj këtë herë. Do t’ia vlejë.

Ju keni më shumë ndikim mbi njerëzit e tjerë sesa mendoni. Shumicën e kohës, ju nuk e përdorni këtë energji sepse zakonisht jeni thjesht duke shkuar me rrjedhën. Tani është momenti i duhur për të treguar veten dhe për t’i bërë të tjerët të punojnë së bashku me ju.

Peshorja

Sot emocionet mund të duket se janë pak të ngrira, ose mbase për ndonjë arsye nuk i keni më aq të forta ndjenjat tuaja më të thella. Rreshtimi planetar zbulon se ju thjesht nuk mund t’i arrini të tjerët. Ju mund të keni shumë në mendjen tuaj, ose keni nevojë për të folur, por mund të ndjeheni keq nga frika për diçka. Ju do të duhet të bëni pak përpjekje.

Vetëm për shkak se humori juaj nuk është aq i mirë sa ju dëshironi të jetë, nuk do të thotë se duhet të tërhiqeni dhe të lejoni që dikush tjetër të marrë drejtimin e diçkaje që e dini se jeni më i kualifikuar. Vazhdoni rolin tuaj të fortë drejtues.

Akrepi

Akrepi
Mund të ketë disa ndërlikime sot në lidhje me marrëdhëniet e ngushta personale. Ju mund të mendoni se ju thjesht nuk mund të fitoni sot me dikë të rëndësishëm. Rreshtimi qiellor tregon që ju mund të keni frikë nga afrimi i dikujt në lidhje me një temë të rëndësishme. Nëse mund ta kapërceni frikën tuaj, ju keni një shans të mirë për të kapërcyer hendekun.

Do të vlerësoheni dhe njiheni për të gjithë punën e palodhur që bëni. Falënderimet do të vijnë nga të gjitha këndet dhe sigurisht që do të ndjeheni mirë. Ju I keni fituar këto përgëzime; kështu që mos ngurroni të jeni në qendër të vëmendjes për pjesën më të madhe të ditës. Lërini të tjerët të bëjnë punën.

Shigjetari

Ju normalisht jeni shumë i fjalës dhe mund të jetë e vështirë të anashkaloni, megjithatë, me konfigurimin e sotëm planetar, ju e shihni veten çuditërisht të paaftë për të folur. Mund të jetë sepse ajo për të cilën duhet të flisni gjithashtu përfshin një hap në të panjohur, dhe ju jeni disi të frikësuar nga pasojat. Por nëse mund ta bëni atë hapin e parë, do ta shihni ndryshimin.

Duke vendosur një buzëqeshje në fytyrën tënde do të ndihmojë të gëzosh të tjerët dhe të krijosh një mjedis pune fantastik për të gjithë. Në përgjithësi, njerëzit do të jenë me humor të mire. Lajkat janë më të mira se kritikat, kështu që mos i shprehni mendimet negative.

Bricjapi

Konfigurimi planetar i sotëm mund të sjellë disa frika të vjetra nga e kaluara që duket se ndjekin marrëdhënien tuaj të tanishme. Mund të mos ketë ndonjë arsye pse ndiheni kështu, por do t’ju duhet të jeni të kujdesshëm që shqetësimet e se kaluarës të mos kenë lidhje me dilemat aktuale. Nuk do të ishte një ide e mirë nëse merrni ndonjë vendim të madh tani.

Në vend që të punoni kaq shumë për t’u kujdesur për nevojat e të tjerëve, bëni një ndryshim për veten. Mbani një qëndrim të fortë por bëjeni këtë me buzëqeshje. Ju me siguri do të fitoni të drejtën që të tjerët të bëjnë favore për ju, në vend se të bëni ju pë rata.

Ujori

Ju e shihni sot temperaturën në marrëdhënie jashtëzakonisht të ftohtë pasi jeni mësuar të jetë pak më e ngrohtë – për sa i përket anës romantike. Rreshtimi planetar tregon se keni mjaft punë për të bërë që ta ktheni partnerin tuaj në një bisedues me sens humori apo miqësor. Sekreti mund të jetë të përpiqeni dhe t’i ndihmoni ata të kapërcejnë çdo frikë që ata mund të fshehin- këmbëngulja do të fitojë.
Përplasjet që tregojnë atë që ka më shumë fuqi do të jenë të dukshme sot në vendin tuaj të punës. Edhe pse personi përgjegjës mund të ketë titullin e “shefit”, ai ose ajo mund të mos ketë njohuritë e duhura në vendin e punës. Me shumë mundësi jeni ju qe e dini më mirë.

Peshqit

Rreshtimi planetar i sotëm do të thotë që ju duhet të punoni për të bërë një psiko-analizë të vogël për veten tuaj. Ju e dini që doni të shkrini akullin në lidhje me një person të caktuar, por frika e refuzimit dhe e pasojave të dhimbshme po ju mban të ngrirë emocionalisht. Akulli kurrë nuk do të shkrihet kështu; duhet të përqendroheni në bërjen e ëndrrës suaj në hapa të arritshëm – atëherë shikoni se çfarë ndodh. Thjesht merrini gjërat hap pas hapi.

Mos ngurroni të merrni vendime të rëndësishme ekzekutive edhe pse nuk jeni domosdoshmërisht në karrigen e ekzekutivit. Gjykimi juaj është i shëndoshë dhe ju pëlqeheni dhe respektoheni mirë nga njerëzit përreth jush. Përdoreni këtë në avantazhin tuaj dhe do të shpërbleheni.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X