Horoskopi Ditor

Dashi

Jeta do t’ju duket pak e çuditshme sot. Ju duhet të mbaheni fort dhe të mos lejoni që asnjë surprizë t’ju befasojë duket e befasuar. Ju duhet të ruani atë imazh të freskët, të qetë dhe të veçantë që e keni krijuar në mënyrë të suksesshme. Të tjerët presin që ju të shokoheni por mos jua jepni atyre këtë kënaqësi. Buzëqeshni edhe nëse duhet ta bëni këtë pa dëshirë.
Njerëzit e tjerë do të tërhiqen drejt jush sot, falë natyrës tuaj të besueshme dhe punëtore. Këto aspekte të personalitetit tuaj do të duartrokiten. Për shkak të kësaj, ju jeni në gjendje të zotëroni një fuqi të madhe në vendin e punës.

Demi

Ju mund të bëni diçka sot që e keni pritur të bëni për një kohë shumë të gjatë. Është një ditë revolucioni dhe keni ndërmend që jeta juaj e dashurisë të revolucionarizohet në një mënyrë të madhe. Nuk do të ketë asgjë përgjysmë dhe as synime të paplotësuara. Koha që keni pritur ka ardhur, vishni rrobat më të mira dhe nxirrni anën më të mirë që keni pasur ndonjëherë.
Sa i përket punës tensioni që keni pasur do të dalë në sipërfaqe.  Zakonisht, kjo energji kalon pa u vënë re dhe thjesht kaloni ditën tuaj si zakonisht. Tani kjo energji është rritur dhe ky tension i brendshëm po ndizet. Mos i fajësoni të tjerët. Shikoni përtej atyre.

Binjaket

Të tjerët duket se arrijnë të dalin jashtë parashikimeve tuaja për t’ju habitur sot. Ju keni çdo mundësi për të “lëmë firmën” tuaj në ndihmën që do t’i jepni dikujt që është i stresuar. Por edhe këta njerëz kanë plane për ju dhe mund të jenë shumë të vendosur. Tronditje nuk është fjala e duhur por është ndoshta mërzitja ajo që po afron. Megjithatë çfarëdo që të bësh, mos ik. Kjo është shumë e rëndësishme.
Në punë ju do të keni hapësirë për të marrë frymë lirisht sot. Shijojeni me vetëdije këtë herë dhe kuptoni rëndësinë e saj të jashtëzakonshme për mirëqenien tuaj. Mos e mbushni automatikisht këtë hapësirë ​​duke gjetur detyra shtesë për të bërë. Shijoni pushimin që po ju jepet.

Gaforrja

Sot keni mundësinë që t’i shikoni gjërat nga një perspektivë e veçantë. Këndvështrimi nga i cili ju i perceptoni gjërat bën një ndryshim të madh nëse duhet të hiqni dorë nga dikush apo ta lejoni të kthehet në jetën tuaj. Ju do të kuptoni diçka rreth tyre që nuk mund ta shihnit më parë. Në vend që t’jua hidhni fajin atyre, falni veten tuaj.
Njerëzit do t’ju respektojnë vetëm kur komunikimi juaj me ta të jetë i qartë, i organizuar dhe i menduar mirë. Idetë që ju vijnë  papritur nuk do të priten aq mir ënga njerëzit përreth jush, përveçse nëse keni fakte të forta për t’i mbështetur ato.

Luani

Konfigurimi aktual planetar ju sjell shumë gjëra sot. Surprizat, nuk ju befasojnë më. Shpresa dhe mungesa e shpresës, dashuria dhe frika nga humbja e dashurisë. Ju duket sikur ecni në një ngushticë ndërsa nuk keni ku të mbaheni në anë. Edhe pse mund të ndiheni kështu pushoni, udhëtimi është menduar për kënaqësinë tuaj dhe gjithçka do të shkojë mirë.
Emocionet tuaja do të luajnë një rol të madh në aftësitë tuaja vendimmarrëse. Kjo ose do t’ju ndihmojë ose jo, në varësi të sa mirë jeni në gjendje të menaxhoni ndjenjat tuaja. Përdorni pasionin tuaj duke e lidhur me punën tuaj në vend që ta lini të kthehet në zemërim.

Virgjeresha

Ju mund të ndiheni pak si peshku në tokë sot, duke u përpjekur të futeni në diku që nuk ju takon. Ju nuk duhet ta lejoni veten dhe të kaloni në këë vetëm se doni vëmendjen e dikujt që është special. Ka mënyra të tjera që nuk janë aq ekstreme. Ndoshta shkrimi i një letre romantike, ose një letër që përshkruan ndjenjat tuaja do të ishte një mënyrë më e mirë për të filluar.
Çështjet e parave do të jenë fokusi i ditës suaj. Ekziston një tendencë që i gjithë humori juaj të varet nga sa mirë jeni duke ecur financiarisht. Mundohuni të mos bini në këtë kurth. Nëse e bëni këtë, mund të përfundoni duke u zemëruar me dikë tjetër në mënyrë të panevojshme.

Peshorja

Ligësi e dukshme dhe nerva me tepricë sot. Ju keni flakur cdo lloj ndjesie nga dritarja. Sot ju doni veprim, eksitim dhe për të shkuar në vende me një ritëm të shpejtë dhe të furishëm. Nëse po ndjeheni të penguar nga dikush që thjsht duket se do të kalojë pak kohë, mund të humbni qetësinë dhe t’u tregonia atyre se ku duhet të shkojnë.  Ju duhet hapësirë.
Sa i përket punës ndaloni dhe përfitoni nga vendi ku jeni dhe cilat janë qëllimet tuaja, të mençura për karrierën. Do të keni mundësinë të vendosni në pritje detyrat tuaja të zakonshme rutinore dhe të përditshme, ndërsa përqendroheni në çështje më afatgjata. Gjendja juaj e përgjithshme do të jetë mjaft e volitshme.

Akrepi

Ky është një rast kur dashuria mund t’ju bëjë të reagoni keq sepse nuk do të hani atë që ju është servirur në pjatë sot. Çdo gje mund te ndodhe. Dikush nga e kaluara mund të kthehet dhe të ketë ndryshuar në mënyrë dramatike, mjaftueshëm në vetvete për t’ju dhënë një tronditje. Ju do të pësoni ndonjë shok të dytë kur ata ju thonë se dëshirojnë të kthehen, por  përpiquni të tregoheni të qetë.
Do të hasni sfida të vështira në rutinën tuaj të përditshme. Konflikti vjen kur dikush ose diçka nuk përputhen me pritshpëritë tuaja për atë që duhet të ndodhë. Në vend që të prisni që personi tjetër të ndryshojë, ndryshoni pritshmëritë tuaja.

Shigjetari

Konfigurimi planetar i ditës sjell me vete një surprizë për të cilën do të dëshironi t’u tregoni të gjithëve. Problemi është se ju jeni betuar që do ta mbani sekret.Sidoqoftë, lajmi mund të ndryshojë jetën tuaj dhe atë të të dashurit në mënyrë dramatike. Ju mund të mos e kuptoni deri sa të fillojë realisht efekti. Një gjë që dihet është  se të dy do të jeni shumë të lumtur.
Puna do të rrjedhë lehtësisht për ju sot. Por kjo nuk do të thotë që ju duhet të bëheni dembelë.  Në fakt, duhet të ndodhë e kundërta.  Përfitoni nga kjo kohë. Do të jeni shumë më produktivë nga sa mendonit se ishte e mundur.

Bricjapi

Ditët si kjo e sotmja mund t’ju ​​bëjnë të ndiheni pak të nevrikosur. Konfigurimi planetar i ditës mund t’ju ​​çojë ju dhe të dashurin tuaj në ekstreme emocionale. Ju të dy mund të jeni duke debatuar dhe më pas betoheni se do të jeni në krahun e njëri-tjetrit përgjthmonë. Nëse do e vlerësonit nga një në dhjetë kjo ditë do të merrte notën nëntë, pasi në fund do të kuptoni se sa shumë jeni për njëri-tjetrin.
Sa i përket punës kërkoni këshilla nga ata që janë më të rinj se ju. Edhe pse kjo mund të mos jetë përgjigja automatike ndaj vështirësive që keni, besoni që kjo rrugë veprimi me siguri do të ketë rezultatet që ju kërkoni. Të rinjtë mund të jenë më të zgjuar.

Ujori

Partneri juaj mund të ketë parë mjaft nga natyra juaj madhështore, do të ndihet vetëm sot. Ju keni mundësinë për t’ju treguar se sa shumë ju interesojnë duke u dhënë atyre kohë për vetene  tyre. Nëse ankoheni dhe gënjeni, ju do të ndikoni në nervat e tyre, e më pas në mendimin e tyre për ju. Mund t’ia dilni edhe kur ju lënë pak hapësirë.
Do të keni shumë energji për të trajtuar projektet, por për fat të keq, energjia juaj nuk mjafton. Ekzistojnë parregullsi në  planin tuaj aktual që duhet të zgjidhen para se të provoni një hap tjetër përpara. Mos harroni – gjërat e para duhen bërë më parë.

Peshqit

Sot do të keni guximin të shikoni diçka që mund të ketë qenë në mendjen tuaj për ca kohë në lidhje me personin më të afërt me ju. Nuk do të jeni në gjendje ta injoroni atë, pasi e vërteta do të jetë para syve tuaj pavarësisht nëse ju pëlqen ose jo. Ajo që nuk mund të të pëlqejë është të detyrohesh të përballesh me të.
Lidhja me të tjerët do të jetë e vështirë. Ju mund të duhet t’i shqiptoni gjërat gërmë pas gërme. Mos merrni asgjë të mirëqenë. Njerëzit e tjerë nuk do të jenë në gjendje të kuptojnë konceptet abstrakte që ju prezantoni. Jini të durueshëm dhe praktikë në komunikimin tuaj.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X