Horoskopi Ditor

Dashi

Në përgjithësi jeni të lumtur dhe gjithçka duket se po shkon mirë. Nuk do t’ju pëlqente nëse në marrëdhënie nuk do t’i kishit gjërat mirë. Sot mund të inkurajoheni që të ndiheni pak keq në lidhje me të dashurin tuaj, porn ë të vërtetë duhet të shikoni veten. Jeta është shumë e shkurtër për të kaluar kohën duke u shqetësuar për vogëlsirat. Herë pas here vendosni pak distancë.
Ju pëlqen të punoni drejt një qëllimi më të madh. Sot shënohet fillimi i një periudhe në të cilën ndjeheni sikur po largoheni më larg qëllimit tuaj se sa t’i afroheni atij. Mos u shqetësoni pasi mprehtësia që fitoni përmes këtij procesi do t’ju ndihmojë në planin afatgjatë.

Demi

Ju keni mundësinë të bisedoni me të dashurin tuaj mjaft seriozisht për të ardhmen tuaj së bashku. Mund të ndjeheni sikur jeni pak më të përkushtuar, por tjetri mund të ketë rezerva që i mban vetë. Ju duhet ta inkurajoni që ai të flasë për mënyrën se si ndihet, në mënyrë që të dy të arrini në një vendim së bashku.
Planet për të cilat keni punuar janë në vendnumëro, dhe ju po luftoni për të vazhduar para. Kjo është një nga ato periudhat në të cilat ju duhet të relaksoheni dhe të lejoni të rrjedhë energjia vet ënë rrugën tuaj. Përgjigja nuk është ajo që mendoni.

Binjaket

Sot mund të kërkoni mënyra për t’u larguar nga partneri juaj mosmirënjohës. Por para se ta bëni këtë, mendoni se ndoshta nuk është i gjithi faji i tyre. Thellë brenda jush mund të ndiheni fajtor për diçka dhe po kërkoni një lloj arratisje. Ndoshta është diçka që mund të keni thënë.
Ju jetoni në një botë me fantazi dhe tani po ndjeheni të tradhtuar nga fantazitë tuaja. Ëndrrat e tua nuk po ju çojnë në atë vend ku dëshironi të shkoni. Jini të durueshëm. Ju duhet ta kuptoni të kaluarën më qartë përpara se të mund të ecni përpara me të ardhmen.

Gaforrja

Nëse dashuria juaj e re fillimisht nuk duket se ka lidhje me shtresën e lartë, apo nuk njeh njerëz “të rëndësishëm”, atëherë çfarë mendomi se duhet të bëni me të? Mund të ndieni dëshirën për të ikur me vrap por prisni një moment. Ai person mund të ketë cilësi shumë të pastra që thjesht duhet t’I vini re. Jepini një shans.
Ëndrrat për të cilat keni ëndërruar, papritur kanë ngelur pas. Ju jeni duke u bombarduar nga probleme më praktike dhe ëndrrat tuaja kanë dalë nga rruga. Është mirë që t’i jepni përparësi gjërave të tjera, por mos harroni ëndrrat tuaja.

Luani

Mund të ndjeheni klaustrofobikë sot. Mund të ndiheni të bllokuar dhe të lidhur pas një situate të caktuar. Nëse jeta po vendos pak prova për ju dhe të dashurin tuaj, atëherë ndoshta është momenti i duhur të dilni diku në një vend të veçantë dhe romantik. Kjo mund të rindërtojë shkëndijën dhe të krijojë një zjarr mes jush, që do t’ju shijojë shumë më vonë.
Duket se keni bërë plane për një keqkuptim drastik. Po filloni të kuptoni se diçka që menduat se ishte fakt, tani është trillim. Është koha për të rishikuar idetë dhe planet dhe të filloni t’i shikoni ato në një mënyrë krejt të re.

Virgjeresha

Nëse po ndiheni të shkatërruar emocionalisht nga personi më i afërt dhe më i dashur sot, mos u shqetësoni. Ju keni mundësinë të afroheni edhe më pranë. E gjitha çfarë ju duhet të bëni është t’i lejoni njëri-tjetrin mundësinë që gjërat të funksionojnë edhe një herë. Atëherë duhet të bëni disa biseda serioze. Deri në fund të ditës ju mund ta keni rigjetur ndjenjën e dashurisë.
Pavarësisht nëse e kuptoni apo jo, keni modeluar sjelljen tuaj rreth gjërave që keni parë në filma, në TV, ose duke lexuar në revista. Tani po e kuptoni që nuk është domosdoshmërisht modeli që duhet të kishit zgjedhur. Rishikoni këndvështrimin tuaj.

Peshorja

Mund të ketë një problem të vogël teknik sot kur bëhet fjalë për dashurinë dhe romancën. Një ndjenjë e vështirë emocionale është arritur të shërohet. Se si e përballoni këtë varet nëse mendoni se mund të kapërceni çdo frikë dhe të punoni për të zgjidhur problemet së bashku. Nëse mendoni se mundeni, filloni sot – sa më shpejt aq më mirë.
Sa i përket punës ju jeni jashtë ekuilibrit në një fushë të caktuar të jetës tuaj dhe kjo ka një efekt të dëmshëm në karrierën tuaj. Duket se teprimi i gjërave po ju largon nga vendi ku duhet të jeni në lidhje me punën tuaj. Merruni me këtë.

Akrepi

Mund të ndjeheni pak më shumë nevojtar dhe posesiv se zakonisht. Ky mund të mos jetë një problem nëse mund të bisedoni me të dashurin tuaj dhe të diskutoni arsyet pse ndiheni në këtë mënyrë. Nëse përpiqeni ta ashpërsoni apo shpërfillni këtë, mund të përfundoni duke u bërë më keq. Thjesht deklaroni gjendjen tuaj dhe shprehini emocionet.
Dikush po shpon flluskën në të cilën po jetonit. Duket se keni udhëtuar së bashku në botën tuaj të fantazisë dhe keni shijuar udhëtimin, por tani dikush ju ekspozon me situatën reale. Është koha për të rivlerësuar pozicionin tuaj.

Shigjetari

Ju mund të keni një tendencë sot për të fajësuar partnerin tuaj për çdo gjë që duket se po shkon keq me marrëdhënien tuaj. Kjo mund të mos jetë taktika e përsosur, edhe pse është një rrugëdalje shumë më e lehtë. Zgjidhja më e mirë është të bisedoni me njëri-tjetrin për atë që duket se është e gabuar dhe të punoni së bashku për ta zgjidhur problemin. Gjithmonë duhen dy veta për të kërcyer një tango.
Para se të ecni përpara me karrierën, duhet të bëni disa hapa prapa. Vetëm pasi të keni mundësi të vlerësoni të kaluarën, do të jeni në gjendje të bëni hapin tuaj të ardhshëm drejt së ardhmes. Mund të duket si humbje kohe, por kjo është zgjedhja më e mirë.

Bricjapi

Ndoshta sot ndjeheni disi të zymtë. Nëse njeriu juaj më i dashur ju pyet ndonjëherë kaq butësisht (ata nuk do të guxonin të vepronin ndryshe) cili është problemi, ju varni buzët. Mund të vazhdoni ta bëni këtë përgjithmonë por kjo do të jetë një periudhë shumë e gjatë. Është më e preferueshme që të rriteni dhe të veproni si për moshën tuaj. Partneri juaj me siguri do ta vlerësojë këtë.
Dikush tek i cili jeni mbështetur për informacion, papritmas po ndryshon mendjen e tij. Faktet kanë ndryshuar, dhe ju duhet të mblidhni të gjitha pjesët dhe t’i vendosni përsëri në një mënyrë të re. Merrni kohën tuaj dhe jini të durueshëm me rrethanat që ndryshojnë.

Ujori

Ju mund të akuzoni gabimisht partnerin tuaj. Ndoshta ata nuk po ju vlerësojnë aq sa ju dëshironi. Ndoshta ata harruan t’ju sjellin filxhanin tuaj herët në mëngjes, në shtrat. Cilado qoftë arsyeja, jepuni atyre pak pushim. Ju duhet të shihni se si ju gjithashtu keni luajtur një rol në çdo pakënaqësi.
Mund të jeni akoma duke vepruar nën një objektiv apo pakt të vjetër që keni bërë pak kohë më parë. Ju duhet të kuptoni se ajo që ishte e vërtetë në kohën e marrëveshjes mund të mos jetë më e vërtetë. Ky është momenti që ju të vlerësoni situatën tuaj dhe të bëni një pakt të ri me veten tuaj.

Peshqit

Ju mund të keni një ditë të shkëlqyeshme, nëse mund të ndaloni së vëni në zgjedhje apo së kritikuari të dashurin tuaj. Jut ë dy po ndiheni paksa larg emocionalisht. Por qëndrimi juaj nuk do t’ju ndihmojë nëse shpresoni ta bëni partnerin të shohë gabimet e veta. Mund të pyesni veten në lidhje me gabime ttuaja.
Ëndrrat tuaja janë të rëndësishme për ju dhe tani jeni të irrituar sepse këto ëndrra duket se po qëndrojnë ende të tilla. Ato mund edhe të realizoheshin por mos u tërhiqni nga kjo. Kuptoni se ky momenti kur ju ngelni pas është pjesë e procesit.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X