Horoskopi Ditor

Dashi

Nëse duket se ka gjëra që ju pengojnë të komunikoni me të dashurin tuaj, mos u shqetësoni shumë. Ka shumë që mund të bëni për të korrigjuar çështjet. Ju mund të duhet të hidhni hapin e parë drejt bisedës; të paktën kjo do të sjellë ndryshime. Por nga ky moment e tutje nuk duhet të zgjasë shumë para se të flisni përsëri.

Shikoni aspektet pozitive. Gjeni arsyet pse një ide do të ketë sukses, jo pse ajo do të dështojë. Fituesi sot do të jetë personi që mund të shfrytëzojë sa më shumë nga një situatë jofunksionale dhe e vështirë – jo personi që mendon aspektet negative.

Demi

Ju keni një plan nën mëngë. Nëse ekziston një arsye pse duhet të gjeni një rrugëdalje, sot mund të gjeni justifikimin e përsosur. Nëse po përpiqeni të shmangni të shkoni diku, mund të thoni se duhet të punoni vonë për shefin tuaj. Me shumë mundësi ky do të jetë rasti.

Do të keni vështirësi me shifrat e autoritetit. Ata që janë “më lartë” se ju ka të ngjarë të kenë një qëndrim shumë përcjellës. Jini të sjellshëm dhe jini profesionistë, por njoftojini se duhet të kenë respekt për ju.

Binjaket

Ju me të vërtetë keni nevojë për lirinë tuaj, por mund të gjeni se është e vështirë ta arrini. Sot mund t’ju ​​duhet të bëni disa bisedime. Nuk është se i dashuri juaj ka nevojë për ju njëzet e katër orë në ditë, por tani partneri juaj po ndihet pak i pasigurt. Ata thjesht kanë nevojë për një siguri që ju nuk e keni harruar se ekzistojnë. Jepuani këtë siguri dhe gjithçka do të jetë mirë.

Konflikti në vendin e punës sot nuk ka asnjë lidhje me ju, kështu që mos e merrni çdo betejë sikur të ishte e juaja. Kjo luftë nuk është ajo që duhet të luftoni. Qëndroni larg, në vend që të kapeni në zonën e betejës.

Gaforrja

Ju kënaqeni duke qenë shefi, kështu që sot mund të keni fatin e mirë të takoni dikë që kënaqet duke ju parë përreth. Kjo mund të ndodhë në punë ose në një mbrëmje të veçantë, por tërheqja mes jush do të jetë e pakuptueshme. Përderisa të tjerët mund të mos jenë në gjendje të kuptojnë marrëdhëniet, të dy do të kuptoni se sa shumë keni kuptimin për njëri-tjetrin.

Do të jetë e vështirë t’i thoni “jo” ndokujt ose ndonjë gjëje. Ekziston një egërsim dërrmues për ditën që po ju mban të ndiheni pozitivë dhe të pandalshëm. Kjo është një kohë e mirë për të trajtuar projekte që kërkojnë aftësi të forta drejtuese.

Luani

Sot mund t’ju ​​duhet të bëni disa përpjekje për të lidhur marrëdhëniet tuaja. Ju madje nuk mund të mbani mend për atë që ju dhe i dashuri juaj jeni zemëruar, por duhet të filloni të flisni përsëri. Edhe nëse është e vështirë të bëni lëvizjen e parë, ia vlen të bëni përpjekje për këtë. Ju të dy keni interes të mjaftueshëm për të dëshiruar të jeni përsëri bashkë.

Asnjë nga zgjedhjet që ju prezantohen sot nuk duket veçanërisht e favorshme. Njerëzit e tjerë mund të jenë të ngazëllyer për idetë e tyre të reja dhe inovative, por ju nuk ju bën përshtypje. Kjo është mirë. Nuk ka asgjë që thotë se duhet të pajtoheni me të gjithë të tjerët.

Virgjeresha

Dita e sotme sjell me vete një ndjenjë tërheqjeje për dikë që njihni që është në një pozitë autoriteti. Nuk është e sigurt që ju të bëheni bashkë, por për momentin do të entuziazmoheni për të zbuluar se keni interesa të caktuara të forta. Ajo që bëni më pas varet plotësisht nga ndërgjegjja juaj.

Ndiheni veçanërisht të angazhuar dhe dëshira juaj është më e fortë se zakonisht. Shumicën e kohës ju jeni të lumtur thjesht duke vazhduar me rrjedhën dhe duke shkuar së bashku me ato që thonë ose bëjnë njerëzit e tjerë. Jo sot. Tani është e rëndësishme që të këmbëngulni me bindje.

Peshorja

Sot romanca mund të jetë pak larg pikës kulminante. Ndoshta keni pasur një debat apo argument të fundit, dhe nuk jeni të sigurt si të rifitoni atë që keni pasur. Përderisa të folurit mund të jetë i vështirë, ju mund të tregoni vlerësimin tuaj duke ndërmarrë veprime. Blerja e një dhuratë të përshtatshme, ose tregimi në ndonjë mënyrë tjetër se me të vërtetë ju intereson mund të bëjë ndryshimin.

Lumturia në mjedisin tuaj të punës duhet të konsiderohet një kërkesë në mendjen tuaj, dhe jo një vlerë e shtuar. Është jashtëzakonisht e rëndësishme për ju që jeni në një situatë pune në të cilën jeni vërtet të përmbushur dhe të lumtur. Ndryshoni punë nëse është e nevojshme.

Akrepi

Sot mund t’ju ​ tërhequë prania e një figure autoritare, qoftë në punë, ose në ndonjë fushë tjetër të jetës suaj. Edhe pse mund të ketë një lloj konflikti të përfshirë në fakt, është kjo që e bën tërë idenë kaq emocionuese. Mund të jetë me vlerë një “goditje”, dhe do të jetë më e dobishme kur të takoheni përfundimisht.

Ju jeni duke u ngjitur në një rrugë shumë pozitive. Duke parë perspektivën afatgjatë, ju jeni në një pozitë shumë të favorshme. Përqafoni këtë energji pozitive dhe mos lejoni që bezdisjet e vogla dhe betejat e vogla të ditës t’ju largojnë nga suksesi juaj i përgjithshëm.

Shigjetari

Ju mund ta gjeni atmosferën pak të rënduar sot midis jush dhe të dashurit tuaj. Aspekti planetar pasqyron një situatë në të cilën asnjëri nga ju nuk është i gatshëm të ndërmarrë veprime në lidhje me një zbulim të kohëve të fundit. Por njëri prej jush do të duhet të thyejë akullin herët a vonë. Nëse mund të kapërceni ndjenjat e mërzitjes dhe të bëni lëvizjen e parë, gjërat do të përmirësohen pa masë.

Jini të sigurt me fjalët dhe veprimet tuaja. Sa më të sigurt të jeni, aq më shumë të tjerët do të jenë të sigurt për ju dhe punën tuaj. Ju keni çdo arsye për të besuar se jeni në rrugën e duhur. Tani nuk është koha për të dyshuar në asnjë mënyrë.

Bricjapi

Nëse kohët e fundit jeni në një krizë në një marrëdhënie që ka qenë e mrekullueshme, duhet të merrni zemër. Ju mund të largoheni përkohësisht, por kjo nuk do të zgjasë. Njëri prej jush duhet të bëjë lëvizjen e parë; por edhe nëse kjo do të thotë një darkë me të vërtetë e shtrenjtë ose dhuratë luksoze, ia vlen çdo përpjekje.

Demonstrojuni të tjerëve se nuk do të tërhiqeni. Ngrihuni për veten tuaj dhe ushtroni fuqinë dhe vullnetin tuaj. Ju keni ide të mrekullueshme kështu që lërini të dëgjohen në vend që t’i mbysni ato nën frymën tuaj, ku askush nuk i dëgjon.

Ujori

Nuk ju pëlqejnë pengesat në jetën tuaj të dashurisë. Kështu që ju mund të mos e vlerësoni anën pozitive të konfigurimit planetar të sotëm. Kjo tregon se ekziston një e metë ose defekt i mundshëm në marrëdhënien tuaj, por gjithashtu siguron të dhëna se çfarë mund të bëni për ndryshimin e kësaj. Përpiquni dhe do të zbuloni se të dy jeni tërhequr edhe më afër së bashku.

Ju jeni në një nga ato situata në të cilat “shumë kuzhinierë prishin zierjen”. Të gjithë duan të marrin kontrollin. Të gjithë duan të japin mend. Jini të durueshëm me të tjerët dhe përpiquni të bëni kompromis.

Peshqit

Ju keni një mundësi për të njohur atë person të veçantë, qetësia e të cilit ju tërheq. Sot mund të keni mundësinë të punoni së bashku, gjë që nënvizon se sa shumë të përbashkëta keni. Ndërsa të dy keni tendencë të jeni modestë, mund të duhet një kohë që të arrini diçka. Por të paktën ju do të keni nisur diku.

Ndihmoni t’i lartësoni të tjerët në një status më të lartë në vend që t’i shikoni si më poshtë. Mos jini gjykues. Nëse dikush nuk është i sigurt se si të veprojë, shfrytëzoni kohën për t’i dhënë këshilla të vlefshme. Këto vepra të mira do të kenë kthim të konsiderueshëm më vonë.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X