Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Të gjitha llojet e rasteve sociale do të jenë shumë të suksesshme, me energjitë aktuale në lojë. Romanticiteti është premtues, por jo shumë i pasionuar, gjë që në të vërtetë nuk është problem për ju, pasi preferoni të merrni gjërat lehtë derisa të jeni të sigurtë se po bëni vendimin e duhur. Dikush që takoni do të ketë të gjitha cilësitë që ju admironi, dhe keni mjaft kohë për t’u njohur me të.

Puna
: Ju duhet të punoni fort për njohje. Nuk do t’ju jepet gjithcka në një pjatë argjendi. Ju duhet të luftoni në punë në mënyrë që të arrini aty ku doni të shkoni. Ju jeni në rrugën e duhur. Mos u dorëzo tani.

Demi

Dashuria: Aspekti aktual ju jep të gjithë besimin që ju nevojitet për t’i shprehur ndjenjat tuaja dikujt që admironi intensivisht. Ju mund të keni menduar nëse do të ishte më mire që ata të hidhnin hapin e parë, por koha po kalon dhe mund të jesh i paduruar. Një bisedë që keni me ta sot mund të jetë shumë e rëndësishme. Ju do të ndiheni të lumtur!

Puna
: Ju jeni aktualisht të angazhuar në një luftë të vështirë me dikë tjetër apo diçka tjetër. Ju jeni në një grindje të plotë për shkak të kësaj çështjeje. Përqafoni fuqinë tuaj, kthehuni te intuita juaj dhe ngrihuni lart. Mos lejo që kjo gjë të të konsumojë.

Binjaket

Dashuria: Ju mund të shihni se një bisedë në veçanti me një ndërlidhës romantik është shumë premtues. Energjia astrale mund të sjellë mundësinë për të folur më thellë me dikë të cilin ju e kuptoni se do të merrni me të vërtetë shumë prej tij. Mund të jetë mjaft e pazakontë , por ju do të kuptoni se jeni në të njëjtën gjatësi vale me të.

Puna: Ndërsa lëvizni nëpër errësirë, besoni në intuitën tuaj dhe mos e humbni shpresën. Tani ka energji të madhe brenda jush. Përdoreni atë në avantazhin tuaj në vend që ta leni të humbasë. Merrni kontrollin.

Gaforrja

Dashuria : Planetët po përafrojnë për t’ju inkurajuar që të lehtësoheni dhe të dilni për ndonjë argëtim, pas një kohe shumë të vështirë. Nëse jeni në një partneritet të përhershëm, atëherë kjo do t’ju ndihmojë të relaksoheni dhe të mundësoni që të kaloni ca kohë së bashku. Nëse shpresoni të takoni dikë që është në lëvizje, atëherë kjo mund të jetë vetëm mundësi kështu që ju duhet të prisni.

Puna: Energjia e sotme po intensifikon atmosferën dhe si rezultat, të gjithë po flasin me bindje të madhe. Mos u ndjeni nën presion për të marrë një vendim tani. Ju jeni më mirë duke pritur rradhën dhe më pas të shpërtheni.

Luani

Dashuria: Nëse jeni ndjerë poshtë për ndonjë arsye, atëherë lëreni këtë energji të mrekullueshme tju marrë, dhe mos kini frikë të shkëlqeni me të vërtetë. Ju keni magnetizëm të vërtetë sot nën ndikimin e energjive qiellore aktuale. Dikush që ka qenë i dashuruar mund të vendosë papritur të bëjë një lëvizje shumë vendimtare ndaj jush. Pra vishni rrobat tuaja më të mira dhe jini gati për ndonjë veprim.

Puna : Vendoseni veten të parën. Kjo do t’ju japë një themel më të fortë për të punuar nga java e ardhshme.Kjo është dita që duhet të përqendroheni te vetja dhe nevojat tuaja. Kujdesu për çështjet personale tani sapo fillon java.

Virgjeresha

Dashuria: Ndoshta një ngjarje e papritur do të thotë se duhet të bëhen aranzhime të tjera, ose personi që po shihni është krejtësisht ndryshe nga ajo që imagjinonit. Aspekti i sotëm mund të nënkuptojë që një takim i caktuar fillon në një mënyrë disi të paparashikueshme, por pas një kohe ju do të shihni se kjo në fakt e shton gëzimin tuaj. Cilido qoftë skenari, thjesht relaksohuni dhe shijojeni.

Puna: Konvertimet agresive do të përshkojnë të gjitha bisedat. Kini kujdes për njerëzit që kanë një qëndrim agresiv ndaj teje dhe punës suaj. Përballini këta njerëz drejtpërsëdrejti dhe me ndershmëri.

Peshorja

Dashuria: Romanticiteti mund të përfshijë disa lloj surprizash, me energjitë planetare të sotme në lojë. Vetëm kur menduat se më në fund gjetët kohë për t’u çlodhur dhe për të kaluar pak kohë pa ndonjë angazhim, dikush që takoni sot mund të të nxisë për të dalë e për të festuar.

Puna: Mënyra e të punuarit mund të duhet të ndryshojë disi në mënyrë që të merreni me çështjet e vështira të ditës. Njerëz të tjerë po marrin drejtimin dhe ju jeni më mirë duke punuar sëbashku , në vend që të hapni një luftë midis jush. Jepuni të tjerëve të drejtën e veprimit.

Akrepi

Dashuria: Ju mund të takoheni me dikë argëtues dhe intrigues po ashtu. Shtrirja aktuale planetare mund ti japë jetës tuaj shoqërore dhe jetës tuaj të dashurisë një nxitje shumë të nevojshme. Çfarë ndodh më pas varet nëse ju përshtateni apo jo me idetë dhe stilin e tij.

Puna: Përpunoni detaje në kokën tuaj dhe jeni në rrugën e duhur.Vendosni planin tuaj madhor në lëvizje. Trimëria juaj po rritet në sipërfaqe dhe nuk keni frikë të bëni hapin e ardhshëm. Ju jeni të guximshëm, krijues dhe të fortë.

Shigjetari

Dashuria: Një bisedë në veçanti mund të nxisë kuriozitetin tuaj dhe gjithashtu t’ju ndihmojë që të shihni se dikush tjetër me të vërtetë ka një pjesë të pikëpamjeve unike dhe shumë origjinale që ju ndihmojnë. Sot është dita juaj me fat.Nëse jeta juaj e dashurisë ka nevojë për pak ndihmë atëherë bashkëveprimi i sotëm i energjive astrale mund ta arrijë pikërisht këtë.

Puna: Ju mund të pushtoni botën sot .Ju duhet të jeni të sigurt dhe të vendosur në vendimet tuaja. Çfarëdo që të trajtoni duhet të bëhet me bindje të madhe. Sigurisht duhet dhe ta doni atë cka do bëni.

Bricjapi

Dashuria: Nëse keni pyetur nëse ndonjëherë do të takoni dikë që duket se ndan mendimet, idetë dhe idealet tuaja, atëherë ky moment erdhi. Aspekti i sotëm në lojë mund të nënkuptojë që një takim i veçantë, qoftë përmes kontakteve profesionale ose personale, mund të jetë më shumë sesa keni kërkuar.

Puna : Punoni me të tjerët për të përfunduar projektet e mëdha që keni filluar. Ju mund të vini re një ndryshim në energji. Ky është fillimi i një periudhe katër javore gjatë së cilës duhet të bëni një shtytje përfundimtare drejt përmbushjes së qëllimeve tuaja vjetore.

Ujori

Dashuria: Mund të jetë diçka mjaft e rastësishme, por që tani e tutje ju mund ta konsideroni veten të rilindur.Cilado lloj marrëdhënieje qoftë ajo që mund të keni pasur me një person të caktuar në të kaluarën, e gjithë kjo do të ndryshojë shumë papritur. Një shkëndijë do të lind sot nën ndikimin e dobishëm të shtrirjes aktuale planetare.

Puna : Natyra agresive është e gjallë brenda jush. Ndoshta nuk jeni të lumtur në lidhje me karrierën tuaj. Bazojeni këtë energji drejt ndryshimeve pozitive.Ripërcaktojeni ndjenjën tuaj të lumturisë. Kupto se çfarë do të të bënte të lumtur dhe puno drejt këtij qëllimi.

Peshqit

Dashuria: Kini besim. Energjia aktuale e astralit mund të nënkuptojë që një ngjarje e paplanifikuar ndodh diku në botën tuaj sot dhe kjo ka shumë të bëjë me jetën tuaj të dashurisë. Ju do të hidheni drejt e në konkluzion pa marrë parasysh pasojat.

Puna: Ju dëshironi të dini më shumë. Etja juaj për njohuri është mjaft e madhe. Kjo është koha juaj për të studiuar më tej ose për të bërë një praktikë interesante. Ju jeni tërhequr drejt diçkaje të re. Përmbusheni këtë nevojë të brendshme para se t’ju konsumojë.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X