Horoskopi Ditor

Dashi

Ju mund të bëni që të kthehen shumë koka dhe “të ngrihen shumë vetulla” sot. Kjo është koha kur vërtet mund të përdorni dashurinë tuaj për të bukurën dhe për imazhin. Sidoqoftë, edhe pse mund të shkaktoni shumë rrahje zemre, mos prisni që të gjithë ta luajnë lojën ashtu siç ju pëlqen juve që të luhet. Vetëm bëni kujdes me këtë fakt.
Ju e ndjeni veten nën një presion të madh për t’i provuar dikujt tjetër se jeni të denjë ose meritoni diçka. Jeni duke ndjerë stres shtesë për shkak të këtij presioni, dhe ka gjasa të bëni një gabim për shkak të tij. Qetësohuni dhe relaksohuni.

Demi

Mund  të keni një sfidë para jush. Ju duhet, më shumë se gjithçka, të keni nën kontroll punët e dashurisë dhe emocionet e fuqishme. Por sot një tërheqje e fortë do të thotë që ju mund të humbni përkohësisht aftësinë tuaj për të qëndruar gjakftohtë përballë një rreziku pasioni që po shfaqet. A do të guxonit të ishit edhe njëherë po aq të gatshëm për t’u lënduar?
Nëse e gjeni veten në një pozicion udhëheqës, merrni frymë thellë dhe ju e dini që mund ta mbaroni detyrën. Mos harroni se mënyra më e mirë për të udhëhequr të tjerët është të dini se çfarë duan, çfarë mendojnë dhe cilat janë idetë e tyre. Merrni informacion para se të jepni urdhra.

Binjaket

Një gjë me të cilën e keni shumë të vështirë të përballeni është rutina e mërzitshme. Sot mund të tërhiqeni nga dikush që duket se thyen çdo rregull të shkruar. Ata mund të mos duken por ju e ndeini se kanë një shqetësim që ju duket mjaft intrigues. Vini re se ata kanë probleme me të qëndruarit të qetë dhe kanë pamjen e një udhëtari. Patjetër që ju do të doni të dini më shumë.
Java fillon me një njoftim, që shënon periudhën se kur gjërat duhet të zhvillohen me kalimin e javës.
Ju nuk duhet të bëni asgjë të veçantë për të fituar miratimin nga të tjerët. Gjithçka që duhet është të jeni vetëvetja dhe kjo është gjithçka që të tjerët do të kërkojnë.

Gaforrja

Dita e sotme mund t’ju gjejë duke luftuar për të mbajtur nën kontroll disa ndjenja. Zakonisht ju pëlqen t’i merrni gjërat me ngadalë dhe me kujdes, gradualisht duke krijuar një ndjenjë besimi me kalimin e kohës. Por diçka është krisur me dikë. Provoni të ecni me rrjedhën e gjërave- me siguri do të funksionojë më mirë sesa mendoni, veçanërisht pasi ky person duket se ndjehet në të njëjtën mënyrë si ju për marrëdhëniet.
Ju jeni më të prirur për të pësuar aksidente zakonisht në punë, prandaj bëni kujdes. Sigurohuni që të keni një çantë të ndihmës së parë, ose të paktën ta dini se ku është një e tillë në rast se ju nevojitet gjatë një kohe emergjence. Merrni masa paraprake shtesë kur lëvizni gjatë gjithë ditës tuaj të punës.

Luani

Pra, çfarë do të bëni sot në lidhje me tërheqjen e papritur që ndjeni për një person të caktuar? Ju dëshironi të përfshiheni por nga ana tjetër keni nevojë për privatësinë tuaj.. A e keni menduar ndonjëherë se mbase keni nevojë për aq shumë hapësirë ​​për veten tuaj sa do të kërkonte një univers i tërë. Nëse doni një marrëdhënie të vërtetë, duhet të jeni njerëzorë.
Ju do të kuptoni se çfarë duhet të bëhet mirë para se dikush t’ju thotë se çfarë është ajo. Ndiqni intuitën tuaj. Mos prisni udhëzime; thjesht vazhdoni para. Eprorët dhe bashkëpuntorët do ta vlerësojnë kur ndërmerrni iniciativën për projekte.

Virgjeresha

Ju keni mundësi për t’u bërë një sot me të dashurin tuaj. Ndjenja e tërheqjes magnetike midis jush është shumë e fuqishme sot, dhe ndërsa ju pëlqen të fantazoni dhe ta shikoni botën përmes syve ëndërrues, i dashuri juaj mund të duket shumë i përsosur për të qenë i vërtetë.
Ju duhet të rifitoni më shumë vetëbesim që ai të rezultojë i vërtetë.
Mos ofronikëshilla që nuk ju kërkohen. Njerëzit e tjerë do të mendojnë se jeni të pasjellshëm dhe të pandjeshëm nëse thjesht ecni drejt tyre dhe u thoni se si duhet ta bëjnë punën e tyre, ose si mund ta bëjnë punën e tyre më mirë. Mbajini këto komente për veten tuaj.

Peshorja

Marrëdhëniet mund të shkojnë në dy rrugë të ndryshme sot. Ekziston një mundësi e një harmonie dhe bashkëpunimi më të madh, ose mundësia e konfliktit jashtë dhe brenda- apo edhe pak nga të dyja. Ju duhet të kuptoni se çfarë ju bën të veçantë dhe të ndryshëm; por gjithashtu duhet të shihni saktësisht se çfarë është ajo që ju tërheq tek partneri. Kjo do të ndihmojë në zbutjen e gjërave.
Instiktet tuaja ju ndihmojnë të bëni goxha progres lidhur me njerëzit përreth jush. Ju jeni në gjendje të fusni një dhomë në punë dhe menjëherë të zmadhoni turmën brenda saj. Punoni me energjinë e ditës në vend të punoni kundër saj. Mos ju kundërvini atyre që janë më poshtë se sa ju.

Akrepi

Ju mund të jeni gati të vendosni për të ndërmarrë një angazhim më të madh në lidhje me marrëdhënien tuaj. Ju keni arritur në një fazë, për të cilën mund t’ju jenë dashur ditë apo edhe vite, ku të dy e dini se doni të jeni së bashku në një fazë të përhershme. Thjesht duhet që njëri prej jush të marrë hapin i pari dhe pas diskutimeve të dy duhet ta bëni realitet.
Ju do të fitoni favorin dhe respektin e të tjerëve në vendin e punës duke i dëgjuar ata dhe thjesht duke kuptuar nevojat dhe shqetësimet e tyre në krahasim me shefat përreth. Veshi juaj është më i rëndësishëm se goja juaj – prandaj kini kujdes se si i përdorni.

Shigjetari

Është krejtësisht e mundur që ju dhe partneri të mos mund të shihni dot njëri tjetrin sy më sy.
Njëri nga ju e di se çfarë dëshironi, dhe si ta arrini atë që dëshironi brenda marrëdhënies dhe jetës në përgjithësi ndërsa tjetri ka tendencën të dorëzohet dhe të shkojë me rrjedhën, çfarëdo që të ndodhë, pavarësisht nëse kjo i duket e drejtë ose jo. Duhet të arrini një ekulibër.
Tashmë keni arritur në një pikë të caktuar ku lodhja ka përdunduar. Përpjekja për ta analizuar këtë gjë edhe më shumë nuk do t’ju bëjë që të merrni një vendim. Përkundrazi, ju duhet të lejoni që instinktet tuaja të vendosin. Çfarë ju thotë zemra juaj lidhur me këtë punë?

Bricjapi

Kjo mund të jetë një ditë kur të paktën të keni mundësi të takoni njeriun e jetës. Edhe pse teknikisht mund të takoni partnerin tuaj të vërtetë kudo dhe në çdo kohë, sot ekziston një ekuilibër thelbësor në ajër që inkurajon takime harmonike. Mbi të gjitha, ju duhet të jeni krejtësisht dhe vërtet vetvetja.
Ndjesia e t’u ndjerit jo rehat, heqja dorë apo duke thënë se nuk e di diçka nuk është zgjidhja për ju. Ka gjithmonë një mënyrë. Gjithmonë ekziston një zgjidhje, dhe po, ju mund ta gjeni këtë zgjidhje duke pyetur të tjerët, duke bërë hulumtime dhe mbi të gjitha, duke mbajtur një qëndrim pozitiv.

Ujori

Ajo që dëshironi më shumë nga një person tjetër është të jeni qendra e universit të tyre. Sidoqoftë, sot mund të jeni të detyruar të pranoni që nuk jeni në qendër të vëmendjes së jetës së një personi tjetër, dhe se ai ka interesa të tjera përveç jush, të cilat ju duhet të pranoni.
Asgjë nuk mund t’ju ndalojë. Ju jeni një njeri që punon me forcë dhe bindje të madhe. Papritur, gjithçka për të cilën ju keni punuar po shkon posaçërisht në vendin e vet.

Peshqit

Kjo mund të jetë një ditë kur jeni shumë të vetëdijshëm për fuqitë e tërheqjes. Në përgjithësi jeni mjaft modestë dhe preferoni t’i ktheni të dashurit tuaj në lodra me komandëm por sot mund të gjeni dikë, i cili ju tërheq në një mënyrë që nuk e keni ndier më parë. Ajo që ndodh më pas, varet nga ju.
Java ka filluar ngadalë dhe ju jeni duke kaluar vështirësi në ritmin e ditës. Asgjë që ju thoni nuk rezulton si duhet dhe ju duket sikur nuk jeni në sinkron me njerëzit përreth jush. Mos u shqetësoni. Kjo është vetëm një fazë kaluese.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X