Horoskopi Ditor

Dashi

Sot ndiheni mirë brenda vetes, dukeni shkëlqyeshëm dhe jeni shumë të kërkuar. Konstelacioni planetar i ditës po nxjerr në pah karakteristikat tuaja më tërheqëse. Por nëse jeni beqar dhe kërkoni një lidhje romantike, do të duhet të gjeni një mënyrë për t’i bërë të qarta qëllimet tuaja. Ju duket se jeni pak më serioz se ç’duhet sa i përket ndjenjave dhe mund t’ju duhet të qetësoheni pak që të mos frikësoni askënd.

Në punë dikush do t’ju bëjë presion për të bërë diçka në një mënyrë shumë të shpejtë. Në fillim do të zemëroheni nga kjo kërkesë. Ritmi juaj është shumë më i ngadaltë dhe i qëndrueshëm. Përshtatuni. Shpejtësia do të marrë më shumë vlerësim sesa cilësia.

Demi

Duket se keni ngecur midis dy zgjedhjeve sot. Ju keni ndjenja të forta për një person të veçantë, por po heshtni për të gjitha. Ju nuk dëshironi që ai t’ju shohë ndryshe përveçse duke pasur forcë dhe gjithçka nën kontroll. Rreshtimi planetar i ditës ju shtron pyetjen “me kë po tallesh?” Të lëndohesh është pasojë nëse beson dikë tjetër

Ecni përpara sot pa shikuar prapa. Veprimet tuaja mund të duken të pamatura për të tjerët, por mos u shqetësoni. Atyre do t’ju vijë keq në fund të ditës, kur ju të keni pushtuar botën dhe ata nuk do të kenë arritur akoma asgjë.

Binjaket

Miqtë mund të habiten me situatën ku do të jeni sot dhe rreshtimi planetar i ditës tregon se edhe ju vetë do të habiteni. Duket se jeni përfshirë shumë në përpjekjen për të tërhequr vëmendjen e dikujt, duke u tretur nga shikimi i tij dhe duke ju dobësuar gjunjët kur ai flet. Miqtë dëshirojnë që ju të tërhiqeni nga kjo, pasi thjesht nuk jeni vetvetja dhe pjesën më të madhe të kohës po e kaloni duke i vështruar të tjerët nga larg.

Ju keni motivimin që ju nevojitet për të kaluar në një fazë të re të punës tuaj. Kjo nuk është koha për të bërë justifikime, por për të ndërmarrë veprime. Mos u shqetësoni për atë që njerëzit e tjerë mendojnë për ju ose planet tuaja. Thjesht ecni para.

Gaforrja

Mund të shfaqeni pak i zhgënjyer sot para partnerit. Keni të gjitha mundësitë për të ecur para në marrëdhënien tuaj të dashur, por duket se e keni vendosur veten pas një muri xhami. Dashuria juaj mund t’ju shohë, por thjesht nuk mund t’ju prekë. A duhet të prisni derisa të largohet krenaria juaj që të arrini dhe të thoni se si ndiheni vërtet?

Çdo pavendosmëri që keni ndier në dy ditët e kaluara është zhdukur plotësisht dhe ju jeni gati të ecni përpara. Kjo është dita për të filluar projekte të reja. Ecni perpara. Merrni hapat e parë të nevojshëm. Ju jeni në një pikënisje të re.

Luani

Shpesh shpresoni për një fundjavë perfekte romantike. Sidoqoftë, ju zakonisht jeni aq të zëna duke bërë gjëra të veçanta saqë ndonjëherë nuk e vini re romancën derisa t’ju trullosë. Kjo është gjendja ku mund ta gjeni veten sot, tashmë të pushtuar dhe të pyesni veten se çfarë ndodhi. Mos u shqetësoni: në fund do të dini t’i përjetoni këto gjëra më me entuziazëm.

Në vend që të ruani dhe mbroni atë që keni, kjo është koha që ju duhet të dilni dhe të gjeni diçka të re. Ecni më tej. Shtrihuni përtej kufijve tuaj normalë. Do të merrni kurajo dhe mbështetje gjatë gjithë rrugës. Thjesht duhet të ndërmarrësh hapat e parë.

Virgjeresha

Ju duhet të zgjidhni midis punës dhe qejfit. Të dyja opsionet janë shumë të mundshme sot. Ju mund të jeni në mes të një mbledhje, por nuk do të mërziteni sepse pranë jush, partneri po bën një lojë dhe ju nuk mund të përfshiheni por do ta shijoni duke e parë. Ju mund të punoni tani, por sigurisht që do të kënaqeni më vonë.

Qëndroni me njerëz që janë bindës dhe nuk kanë frikë nga dështimi. Është e rëndësishme t’i keni këta njerëz në anën tuaj, në vend që t’i keni ata kundër jush. Shtimi i këtyre njerëzve në ekipin tuaj shton fuqi të jashtëzakonshme për ju që të keni sa më shumë burime.

Peshorja

A mund të jetë ky pushimi i jetës? Konstelacioni planetar i ditës tregon që mund të jetë. Të paktën ju keni mundësinë të provoni një ndjenjë pasioni dhe marrëdhënie të vërtetë, gjë që është shumë e këndshme, pasi jo gjithmonë këto të dyja janë bashkë. Mos lejoni që kjo mundësi t’ju ikë shpejt. Sa më shumë që të arrini në thellësi të kësaj, aq më e mirë bëhet jeta juaj.

Ju mund të zhgënjeheni nga ata që vendosin axhendën e tyre personale përpara dinjitetit, mirësjelljes dhe vlerave themelore. Mundohuni të mos i gjykoni këta njerëz. Përkundrazi, pranoji ata për ata që janë dhe përqëndrohuni duke përmirësuar karakterin tuaj.

Akrepi

Ju jeni shumë të zotët dhe të fortë, por shpesh keni tendencën të fshiheni pas një moskokëçarje të dukshme dhe të mbani një qëndrim sikur i merrni gjërat lehtë. Sidoqoftë, sot mund të jetë më mirë nëse tregoni pasionin tuaj. Ju mund të humbisni një mundësi të shkëlqyer nëse përtoni dhe e lini t’ju ikë. Tregojeni se si ndiheni dhe do të jeni të kënaqur me rezultatin.

Energjia juaj po përshtatet jashtëzakonisht mirë me energjinë e njerëzve të tjerë, duke vendosur fazën e marrëdhënieve pozitive përreth. Do të bëni përparim të jashtëzakonshëm në çfarëdo detyre që të merrni. Njerëzit kanë besim tek ju dhe aftësia juaj motorike është shumë e mirë.

Shigjetari

Partneri juaj mund të ketë diçka në mendje, të cilën së shpejti do ta zbuloni dhe në fakt është një plan mjaft i mirë. Por kjo kërkon një ndjenjë më të thellë të angazhimit nga ju. E gjithë situata në të vërtetë do të testojë cilësinë e marrëdhënies. Nëse jeni gati për të hyrë në një rend të tillë – atëherë gjithçka që duhet të bëni është të thoni “po”. Degjoni zemrën tuaj.

Merrni një rol më bindës me njerëzit të cilët takoni. Përndryshe, ju do të largoheni tutje dhe do të përfundoni duke u bërë një “ushtar” në lojën e dikujt tjetër. Energjia juaj është shumë e vlefshme. Mos bini në këtë kurth. Vazdoni të përqendroheni tek vetja juaj

Bricjapi

Ju mund të ndjeni një tërheqje të fortë sot ndaj dikujt të cilin mund ta keni parë vetëm në ikje deri tani. Ju ndjeheni shumë të tërhequr në mënyra që janë të pashpjegueshme, pasi në të vërtetë nuk e njihni mirë këtë person. Megjithatë, në disa anë të tjera ju e njihni atë jashtëzakonisht mirë, dhe kjo është ndjenja që po ju tërheq si një magnet, gjithnjë e më afër.

Në punë do të shpenzoni më shumë energji dhe rezerva duke u përpjekur të shmangni konfrontimin sesa nëse do ta përballonit atë. Edhe pse nuk ju pëlqen mungesa e harmonisë me njerëzit përreth jush, sot mund të jetë një e keqe e nevojshme. Përballuni me çështjet e vështira.

Ujori

Ekziston një ndjesi e mrekullueshme e përkushtimit të kujdesshëm, premtimeve dhe pasionit për marrëdhëniet tuaja të ngushta sot. Tani keni arritur në një fazë ku mendoni se dëshironi ta bëni marrëdhënien edhe më të përhershme, ose të angazhoheni seriozisht në një farë mënyre. Vazhdoni duke besuar dhe duke u kënaqur. Ndoshta një muaj mjalti, apo edhe një muaj mjalti i dytë do të pasojë.

Ndaloni përpjekjen për të rimarrë një projekt të vjetër ose një punë që nuk funksionon më për ju. Tani është koha për të filluar diçka të re. Mos kini frikë të kërkoni një punë të re. Nuk ka kuptim të qëndrosh në një projekt që nuk është plotësisht i realizuar.

Peshqit

Ju mund të tregoni vlerësimin tuaj për personin e veçantë në jetën tuaj duke blerë diçka të bukur për shtëpinë. Pavarësisht nëse ndani një shtëpi apo jo, bëjeni këtë dhuratë të këndshme, duke blerë ndoshta një vepër arti me shije, një skulpturë, ose diçka nga një vend tjetër. Kjo jo vetëm që do ta mbajë dashurinë tuaj të ëmbël, por do t’ju bëjë të ndiheni mirë.

Ju jeni projektuar mirë për të qenë një uhdëheqës. Përvetësoni frymën tuaj të mrekullueshme aventureske dhe vendoseni në punë në një fushë ose studim ku ndieni passion. Ktheni një faqe të re. Do të befasoheni për mirë me rezultatet.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X