Horoskopi Ditor

Dashi

Nuk ka asgjë delikate në lidhje me aspektin e sotëm planetar dhe gjithashtu nuk ka asgjë delikate në lidhje me llojin e ndërlidhjes romantike që mund të hasni. Ju mund të nevojitet të harroni gjithçka në lidhje me imazhin tuaj dhe vetëm të shkoni natyrshëm me rrjedhën. Përpjekja për të menduar paraprakisht se çfarë mund të ndodhë, në të vërtetë mund të ndalojë që të ndodhë çdo gjë. Nëse doni të kaloni mirë bëhuni spontanë.

Idetë tuaja janë të mira, por ato duhet të modifikohen. Duket se po merrni parasysh vetëm një perspektivë. Tani është koha për të parë anën tjetër të medaljes dhe për të rregulluar pozicionin tuaj në përputhje me rrethanat. Është e favorshme të ndryshoni kursin në këtë kohë.

Demi

Ju mund të shijoni ditën e sotme nëse jeni në disponimin e duhur për t’u përligjur nga më të afërtit dhe më të dashurit juaj. Sidoqoftë, kjo nuk ka të ngjarë, pasi shtrirja kozmike e ditës tregon se të dashuruarit nuk do të bëjnë asnjë marrëzi.

Do të ndjeheni të sinkronizuar me botën përreth jush, por kjo nuk është arsye për të ndryshuar perspektivën ose rrjedhën tuaj aktuale të veprimit. Jini tolerantë ndaj pikëpamjeve të tjera, por mos u detyroni të ndryshoni tuajat. Koha juaj do të vijë. Prisni.

Binjaket

Ju ndiheni në krye të botës dhe dëshironi t’i thoni dikujt që e admironi thellësisht dhe sa pasion ndjeni për ta. E vetmja gjë që mund të shkaktojë një problem është të shfaqeni shumë entuziast, gjë që mund ta tërheqë personin tjetër. Provoni një qasje më të butë.

Fat i mirë vazhdon t’ju ndjekë. Kontaktet që ju krijoni tani do të kenë një rëndësi të madhe më vonë. Sigurohuni që të mbani kartat e biznesit dhe numrat e telefonit që merrni. Vendosini ato në një vend të sigurt, në vend që t’i lini të humbasin psh duke u larë.

Gaforrja

Konfigurimi planetar mund të sjellë në jetën tuaj atë prekje pasioni për të cilën keni dëshirë të gjatë, por kurrë nuk keni guxuar të shpresoni se mund të ndodhë. Gjithçka që ju duhet të bëni është të jeni vetvetja, pasi dikush atje që do t’ju adhurojë ashtu si jeni. Pavarësisht nëse takoheni në punë ose natën jashtë.

Mos kini frikë ta lini anën tuaj të ndjeshme të shkëlqejë edhe në vendin e punës. Është mirë t’i bëni njerëzit të ditur që je njeri dhe se edhe ti ke ndjenja. Ju nuk mund të luani pjesën e luftëtarit gjatë gjithë kohës. Relaksohuni dhe ngadalësoni ritmin.

Luani

Edhe ju mund të mos arrini të qëndroni aq të këndshëm si zakonisht sot. Ka shumë zjarr përreth dhe ju mund të jeni të lodhur nga mënyra juaj e zakonshme dhe qasja e largët ndaj dashurisë. Duke e gjetur veten më të guximshëm se zakonisht, ju mund të keni edhe nervat të deklaroni ndjenjat tuaja të padëgjueshme për atë person të veçantë. Ku i dihet!

Kujtesa juaj është jashtëzakonisht e mprehtë dhe lehtësisht do të jeni në gjendje të mbani një mori faktesh që vijnë në rrugën tuaj. Nëse keni nevojë të bëni ndonjë studim për një test ose për një prezantim në punën tuaj, tani është koha ta bëni atë. Asgjë nuk do t’i shpëtojë syrit tuaj për detaje.

Virgjeresha

Ka shumë për të thënë për një shpërthim pasioni. Sot ju keni një shans të afroheni me dikë që mund ta keni konsideruar vetëm kalimtar. Nëse do kthehet në dashuri të vërtetë mbetet për tu parë, por duhet të filloni diku. Kështu që vishni rrobat tuaja më joshëse të mbrëmjes dhe dilni.

Mendja dhe emocionet tuaja do të punojnë në të njëjtën kohë. Rreziku këtu është që nëse emocionet tuaja bëhen tepër të mëdha për shkak të diçkaje që ndodh jashtë punës tuaj, ju lehtësisht mund të shpërqendroheni dhe të humbni të gjithë sensin e mendimit racional.

Peshorja

Dashuria është pak më e gjallë dhe më e guximshme sot. Nëse ndonjëri prej jush (ju ose partneri) ka qenë tepër i trembur në shprehjen e ndjenjave tuaja, ky është një moment i shkëlqyeshëm për të kapur me guxim momentin. Pse të mos organizoni një mbrëmje emocionuese dhe të tregoni se si ndiheni?

Mendimet tuaja janë mjaft të bazuara, duke ndihmuar që ju të shihni faktet ashtu si janë, në vend që t’i perceptoni ndryshe. Mos harroni se shpesh ka një mospërputhje të madhe midis këtyre dy gjërave.

Akrepi

Romanca nuk është shumë delikate sot. Nuk ka asnjë nga ato vështrimet e trishtueshme që zakonisht shoqërojnë një palë buzë të buta. Partnerët romantikë duan të dinë se ku qëndrojnë, dhe pasi ta zbulojnë, nuk do të ndalojnë. Më e mira që mund të bëni është të bashkoheni dhe të jeni po aq të apasionuar sa edhe i dashuri juaj është i gatshëm të jetë.

Fjalët e ashpra të dikujt do t’ju fërkojnë në mënyrë të gabuar. Me shumë mundësi, ky person nuk është qëllimisht i ashpër; ai ose ajo thjesht po thotë të vërtetën me zë. Mos lejoni që ndjeshmëria juaj e tepërt e çështjes të ndikojë.

Shigjetari

Duket se është ndikimi i miqve, dhe mbase vëllezërve dhe motrave, që arrin të sigurojë sot këtë datë të veçantë për ju. Por ju do të ishit më të gatshëm, pasi aspekti planetar i ditës tregon se do të jetë një rast marramendës. Nëse keni frikë nga pasioni, ndoshta do të kishit bërë më mirë të përdornit disa justifikime të sjellshme!

Ju jeni në një pozicion shumë të favorshëm në shumë mënyra. Ju keni një kuptim të fortë të koncepteve në fjalë, ndërsa në të njëjtën kohë jeni të akorduar dhe të ndjeshëm ndaj emocioneve të njerëzve të tjerë. Komunikimi me të tjerët shkon jashtëzakonisht mirë, falë këtyre faktorëve.

Bricjapi

Pozicioni planetar i ditës tregon që të dy mund të ndjeni dëshirën vetëm të dilni jashtë dhe thjesht të argëtoheni. Kjo mund të përfshijë çdo lloj aktiviteti, ose ndoshta një lloj sporti. Nuk është koha për të qëndruar brenda dhe për të pëshpëritur fjalë të ëmbla në veshët e njëri-tjetrit. Bëni diçka emocionuese së bashku; mund t’ju ​​afrojë shumë më tepër.

Disa njerëz nuk mund të bëjnë shaka, sidomos sot. Përballuni me njerëzit duke i parë në sy. Ju nuk do të fitoni respektin e atyre të cilët përpiqeni t’i mashtroheni. Mbani komunikimin tuaj në mënyrë të drejtë dhe të ngushtë në këtë kohë.

Ujori

Sot, konfigurimi planetar mund të sjellë një burim madhështor dhe dramatik të pasionit në jetën tuaj. Ky është ai që nuk do të zbehet, por mund të varet në një bazë më të përhershme. Diçka për të cilën keni ëndërruar mund të jetë thjesht në prag të realizimit.

Do të irritoheni nga dikush që ka një këndvështrim shumë të ngurtë të situatës në fjalë. Ky person po zhgënjehet nga ju për të njëjtën arsye. Dhembshuria dhe mirëkuptimi do të ndihmojnë në zbutjen e tensionit.

Peshqit

Ju mund t’i gjeni pasionet e sotme tepër delikate për tu trajtuar, duke preferuar qasjen cerebrale. Sidoqoftë, planetët tregojnë se mund të duhet të braktisni këtë qëndrim nëse dëshironi që pjesa juaj e dashur të mbetet njësoj.

Spekulimet tuaja optimiste janë të dobishme në disa raste, por do t’ju bëjnë më shumë dëm sesa mirë në një ditë si e sotmja. Nevojiten fakte konkrete dhe prova të forta. Idetë fantastike do t’ju udhëheqin ju dhe njerëzit përreth jush në drejtim të gabuar.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X